Zerrin Kara Robotik DHI Saç Ekiminden Bahsetti

Zerrin Kara Robotik DHI Saç Ekiminden Bahsetti

Farklı teknikler hakkında...

 

Saç ekimi uygulamalarında da bulunan, saç ekim merkezinde farklı teknikleri kullanan Zerrin Kara Estetik ve Likya Estetik ve Saç Ekim Kurucusu Zerrin Kara, robotik DHI saç ekiminden bahsetti: “Saç tıraşlanmadan ekim yapılması, özellikle kadınların en büyük isteği. Robotik DHI saç ekimi, saç tıraşlanmadan uygulanan bir yöntem. İki adımda tamamlanan saç ekim yöntemi, insan hatasının da minimuma inmesini sağlıyor.” ifadelerinde bulundu.

whatsapp-image-2022-05-24-at-15-01-58.jpeg

Saç ekiminde farklı yöntemlerin bulunduğunu, bazı yöntemlerin yüksek başarı oranını bünyesinde taşıdığını belirten Zerrin Kara, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu: “Saç ekimi uygulamasının ilk zamanlarında çok daha klasik ve başarı oranı düşük yöntemler kullanılıyordu. Bunlardan biri FUT tekniğidir. Fakat zamanla teknolojik gelişim saç ekimine de yansıdı. FUE, DHI gibi saç ekim teknikleri geliştirildi. Robotik saç ekimi, yenilikçi yöntemlerden bir diğeridir. Genellikle kadınlar, tıraşlı saç ekimlerinden uzak durduğu için DHI gibi tekniklerin dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Robotik DHI saç ekimi, tıraşsız saç ektirmek isteyenler için oldukça iyi bir seçenek. Safir FUE yöntemine göre çok daha pratik bir yöntem olan robotik DHI saç ekiminde iki adım uygulanıyor. İlk adımda donör bölgeden sağlıklı ve dökülmeye dirençli saç kökleri toplanıyor. Özel uçlu medikal kalemin içine yerleştirilen saç kökleri, saçsız alana tek bir adımda naklediliyor. Oldukça pratik bir yöntem olmasından dolayı dikkat çeken teknik, yüksek başarı oranına da sahip. Tabi saç ekiminde başarı noktasında saçsız alanın genişliği başta olmak üzere pek çok husus etkili oluyor.”

Tıraşsız Saç Ektirmek İsteyenler için İdeal Bir Yöntem

Tıraşsız saç ekimi içerisinde yer aldığı için özellikle uzun saçlı bireyler için robotik DHI saç ekiminin ideal olduğunun altını çizen Zerrin Kara, açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “Yöntemin pek çok avantajı bulunuyor. Her şeyden önce saç kökleri bu yöntem ilke çok titiz bir şekilde toplanıyor. Toplanan saç kökleri ise özel soğutucularda +4 derecede bekletiliyor. Böylelikle saç köklerinde herhangi bir bozulma meydana gelmiyor. Bu ve bunun gibi hususların her biri, özellikle son zamanlarda robotik DHI saç ekimine yönelim gösterilmesini sağlıyor.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam