Zevzekliğin lüzumu yok

Zevzekliğin lüzumu yok

AKP iktidarına yakın yayın politikasıyla bilinen Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, AKP'ye yakın yayın kuruşulundan yapılan 'hilafet çağrısı'nı bugünkü köşesine taşıdı.

 

Albayrakların sahibi olduğu ve genel yayın yönetmenliğini Kemal Özer'in üstlendiği Gerçek Hayat adlı dergi 27 Temmuz tarihli sayısında hilafet çağrısı yaptı.

Tartışmalara neden çağrıya Ahmet Hakan'dan da tepki geldi. Ahmet Hakan, Hürriyet'te bugün yayımlanan köşesinde, "Dünya Müslümanlarının bölünmüşlüğüne çare olarak akla getirilen hilafet kurumu... Dünya Müslümanlarının daha da bölünüp parçalanmasından başka bir işe yaramaz" diye yazdı. Ahmet Hakan'ın yazısının ilgili bölümü şu şekilde: Diyelim ki hilafeti getirdik. Ve diyelim ki bir halife çıktı Türkiye’den. Ne olur? Şunlar olur:

* - Suudi Arabistan’ın kıtır kıtır gazeteci kestiren meşhur “prensi” var ya... Kesin “Siz de kimsiniz, esas ben halifeyim” diye çıkar ortaya.

- Birleşik Arap Emirlikleri’nin Türkiye’ye düşman kesilen antipatik “emiri” durur mu? O da “Halife benim” diye salınır ortalıkta.

- Sisi var ya Sisi... Onun da biti kanlanır... “Halife olacaksa Mısır’dan olmalı” diye Trump’a koşup “Beni destekle mister presedent” der.

- O kadar ki... Bizi her dönemde destekleyen kadim dostumuz Pakistan’dan bile hilafet makamına talip çıkar.

* Uzatmaya gerek yok.

* Velhasıl-ı kelam... Dünya Müslümanlarının bölünmüşlüğüne çare olarak akla getirilen hilafet kurumu... Dünya Müslümanlarının daha da bölünüp parçalanmasından başka bir işe yaramaz. Zevzekliğin lüzumu yok yani.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika