Zeynep Güngör cinayetiyle ilgili flaş gelişme: Kalbinden bıçakladı, kaza oldu dedi

Zeynep Güngör cinayetiyle ilgili flaş gelişme: Kalbinden bıçakladı, kaza oldu dedi

Müge Anlı'nın programında Zeynep Güngör cinayetiyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Öldürüldükten sonra Çatalca kırsalına atıldığı belirlenen Zeynep Güngör'ün katili günlerdir şüphelenilen sevgilisi çıktı.

Müge Anlı'nın sunduğu Tatlı Sert programında bir süredir işlenen Zeynep Güngör cinayetinde flaş gözaltılar gelmişti. Bıçaklanarak öldürülen Zeynep Güngör'ün ablası, ağabeyi ve sevgilisi gözaltına alındıktan sonra cinayet itirafı geldi. İstanbul'da 15 Eylül 2019 günü kaybolan 4 çocuk annesi 34 yaşındaki Zeynep Güngör'ü aramak için ablaları Müge Anlı'dan yardım istemişti. İstanbul'un Çatalca ilçesinde, M.B. isimli bir kadın, kardeşi Zeynep Güngör'ün (34) kaybolduğuna dair 18 Eylül 2019 tarihinde Esenyurt Polis Merkezi Amirliği'ne bir ihbarda bulunarak genç kadının sevgilisinden şüphelendiğini söyledi.

Kayıp olayının Müge Anlı'nın programında gündeme gelmesinin ardından devreye giren İstanbul Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Kayıp Şahıslar Büro Amirliği, Zeynep Güngör'ün öldürülüp Çatalca kırsalına atıldığını belirledi.

KİMSESİZLER MEZARLIĞINA GÖMÜLDÜ

M.B.'nin polise yaptığı ihbarın ardından 24 Eylül 2019 günü Çatalca'da ormanlık alanda bir  kadına ait ceset bulundu. Jandarmanın cesetten aldığı parmak izi örneğinin, kimlik tespitinin yapılamamasının ardından bulunanceset kimsesizler mezarlığına gömüldü. Elde edilen otopsi raporuna göre cesedin göğsünden bıçaklanarak öldürüldüğü öğrenildi.

Olayın ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği, ekipleri çalışma başlattı. Polis, cesetten alınan parmak izi örneğinin, emniyet arşivlerinde bulunan ve Zeynep Güngör'e ait olduğu tespitti.

ÜÇ ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Kimlik tespitinin yapılmasının ardından olayın şüphelilerini yakalamak için çalışma başlatıldı. Polis ekipleri, Güngör'ün Beylikdüzü'ndeki evinin bulunduğu bölgedeki kamera kayıtlarını inceledi. Eldinilen görüntülerde olayın gerçekleştiği tarihlerde, bir aracın olay yerine doğru gittiği belirlendi. Polis, Plaka Tespit Sistemi'nden (PTS) sorgulaması gerçekleştirilen aracın Ecevit B.'ye ait olduğu ortaya çıktı.

Ecevit B.'nin cinayeti işlendikten hemen sonra Hatay'a kaçtığını belirleyen polis, şüphelileri yakalamak için eş zamanlı bir operasyon düzenledi. Ecevit B. Hatay'da, Güngör'ün ağabeyi İ.D. Gaziantep'te, ablası M.D. ise İstanbul'da yakalanarak gözaltına alındı.

YANLIŞLIKLA ÖLDÜRDÜM DEDİ

Gözaltına alınan şüphelilerden Ecevit B.'nin emniyette alınan ifadesinde "Konuşmak için Çatalca'da bir ormanlık alana gittik. İlişkimizi bitirmek istediğimi söyleyince kendine zarar vermeye başladı. Ben de onu durdurmaya çalışınca bıçak kalbine saplandı" dediği aktarıldı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından Çatalca Adliyesi'ne sevk edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa