Ziyaretinize gelecek AKP’lilere ilk sorulacak sorular

Ziyaretinize gelecek AKP’lilere ilk sorulacak sorular

Cumhurbaşkanı talimatı verdi: Sahaya inin, gönüllere dokunun! Erdoğan haklı.

Anketlerin yönü aşağıyı gösterince…

Videolar, tweet’ler havada uçuşunca…

Zamlar yağmur gibi yağınca…

Halka porsiyon küçülttürüp, 300 odalı bir saray daha yapınca…

10 bin dolar alan siyasetçiyi nereye saklayacağını şaşırınca…

Ve 128 milyar doların nerede olduğunu bir türlü açıklayamayınca mevcut iktidarı korumak zorlaşmaya başladı.

***

Emeklinin maaş zammı daha bankaya yattığında buharlaşıyorsa…

Hakkını arayan maden emekçileri trafiğe kurban gidiyorsa…

Boğaziçi Üniversitesi’nin kapısına kelepçe takılıyorsa…

Anneler çocuklarını pazar artıklarıyla doyurmak zorunda kalıyorsa…

Türkiye her gün bir yağmaya uyanıyorsa…

Bakanınız Ruhsar Hanım bakanlığına dezenfektanı açık açık satıyorsa…

Ve işsiz sayısı milyonlarla sayılıyorsa Erdoğan haklı! Demek ki pabuç pahalı.

***

Partisinin teşkilatına seslendi Erdoğan. “Kapıları tek tek çalın” diyor Erdoğan. Yapılan hizmetlerin anlatın, dedi. Ben bekliyorum kapım açık. Ne hizmet anlatırlar bilemem lakin ben onları bu sorularla karşılayacağım.

İşte ilk sorular:

128 milyar dolar nerede? Sedat Peker’den ayda 10 bin dolar alan siyasetçi kim? Bakanlığına dezenfektan satan Ruhsar Pekcan Hanım için ne yaptınız, ne yapacaksınız? Gri pasaport ticareti yapan belediyeler hakkında ne yaptınız, ne yapabilirsiniz? Kayyum atanan belediyelerle Kürt sorununu çözebilir misiniz? 300 odalı yazlık sarayında kalacak ilk 300 kişi kim olacak? Sen 300 odalı saray yaparken kamunun elindeki kamp ve tesisler kimlere satılacak? Boğaziçi’ndeki öğrenciler size ne yaptı da dövdünüz? Onur Yürüyüşü’nde kadınlar size ne yaptı da gaza boğdunuz? İki yiğit madenci ve Somalı arkadaşlarına haklarını niye vermediniz de ölüme mahkum ettiniz? Çok sevdiğiniz 5 müteahhite bu güne kadar kaç para verdiniz? Yolcusu olmayan havaalanı ve geçeni olmayan köprü için cebimizden günde kaç lira alıyorsunuz? Binali Bey’in oğlu Venezuela’ya ne götürdü ne getirdi? O kadar uçağınız var onlara hangi sırayla biniyorsunuz? 17-25 Aralıkta Bilal Bey’in elde kalan son parasıyla Şehrizar Konakları’ndan aldığı evler ne oldu? Kaçı satıldı, kaçı kirada? Halkbank Davası ne oldu? Yargı bir gün bağımsız olacak mı? Sizce yalan günah mı?

Bu soruları elbette ki siz okurlarımızın devam ettirmesini istiyorum. Aklınıza geleni buraya yazın, aklınızda kalanı kapıya gelenlere sorun bir zahmet. Ben ilk ziyaretlerin bazılarına dair haberler okumaya başladım. Edindiğim ilk izlenim pek bir hizmet anlattıkları yok. Dinliyorlar sadece.

Gördüğüm kadarıyla CHP belediyelerinin olduğu ilçelerden başlamışlar konuşmaya. Çok enteresan değil mi? Bunlardan biri Bodrum. Adalet ve Kalkınma Partisi Bodrum İlçe Başkanı Gümüşlük’ün eski CHP’li belediye başkanına gitmiş. Onu dinlemiş. Sonra DP’li bir başka belediye başkanına gitmiş onu da dinlemiş. Ziyaretlerin ardından Adalet ve Kalkınma Partisi Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen şöyle diyor:

“Bodrum’un en güzel bölgelerinden biri olan Gümüşlük’te hem esnafımızı hem de eski Gümüşlük Belediye Başkanlarımız Mehmet Ülküm ve Mehmet Tire abilerimizi ziyaret ettik. Kendilerinin değerli fikir ve önerileri yolumuzu aydınlattı. Çok değerli esnafımız ve Gümüşlüklü hemşehrilerimizle bölgenin sorunlarını konuştuk. Peksimet Muhtarımız Adnan Süzen’i ziyaretimizde de Kadıkalesi’ni konuştuk. Bizler çözüm konusunda her zaman işbirliği ve birlikte çalışmaya hazırız…”

Sizin yolunuzu 21 yıllık iktidarınıza rağmen hala eski başkanlar aydınlatıyorsa bir sorun var demektir.

Öyle ya, hizmet anlatacaktınız?

Türkiye’deki değişimi, dönüşümü anlatacaktınız?

Kim bilir belki de anlatmışlardır.

 

 

Etiketler :