Zonguldak’ta ilçeler arası geçiş kısıtlaması sona erdi

Zonguldak’ta ilçeler arası geçiş kısıtlaması sona erdi

Zonguldak'ta koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında uygulanan ilçeler arası geçiş kısıtlaması sona erdi.

Zonguldak'ta koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında uygulanan ilçeler arası geçiş kısıtlaması sona erdi.

Zonguldak'ta artan vaka sayısının önüne geçmek için 6 Nisan'da ilçeler arası araç ve yaya geçişini sınırlandırdı. Karar gereği, ilçeler arasında polis ve jandarma ekiplerinin kurduğu denetim noktalarında seyahat izin belgesi bulunmayanların geçişlerine izin verilmedi. İlçeler arası kısıtlama, 27 Mayıs saat 00.00 itibariyle sona erdi. Ekipler, kısıtlamanın sona ermesiyle birlikte kontrol noktasındaki bariyer ve dubaları kaldırarak araçların geçişine izin verdi.

İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Genel güvenlikle ilgili şehir içinde önceden var olan sabit uygulama noktalarımız yeni normallere uygun şekilde çalışmak üzere yeniden dizayn edilecek." dedi.

Ahmet Metin Turanlı Twitter Hesabı

Zonguldak'taki Alaplı ilçesinde faaliyet gösteren iplik fabrikasında 2 işçinin daha koronavirüs testinin pozitif çıkmasıyla sayı 13'e yükseldi. İşçilerinden birinin ailesinde 2 kişide daha Kovid-19 tespit edilmesiyle birlikte toplam 15 kişinin hastanedeki tedavisi sürüyor.

Alaplı'da bulunan 800 işçinin çalıştığı iplik fabrikasında 21 Mayıs'ta 3 işçinin Kovid-19 testi pozitif çıkmasının ardından ekipler filyasyon çalışması başlattı. İşçilerin temasta bulunduğu tespit edilen 96 kişiye yapılan test sonucunda 8 kişide daha koronavirüs tespit edildi. Bugün test yapılan işçi sayısı ise toplam 120'ye yükseldi. 2 işçide daha ^Kovid-19 tespit edilmesinin ardından koronavirüse yakalanan işçi sayısı toplam 13 oldu. İşçilerden birinin ailesinden iki kişide de koronavirüs tespit edildi. Sağlık durumları iyi olan toplam 15 kişinin Ereğli Devlet Hastanesi'nde tedavisi sürüyor.

AKP ile İYİ Parti bayramlaşmasında gerginlik!

Ramazan Bayramı dolayısıyla partiler arası bayramlaşma programı düzenlendi. AKP ve İYİ Parti arasındaki görüşmede tansiyon yükseldi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat'ın maske dağıtımı eleştirisine AKP Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu "Biraz Türkiye ile gurur duyun" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam