Zor durumdayız, gel bizi kurtar algısı yaratıyorsunuz

Zor durumdayız, gel bizi kurtar algısı yaratıyorsunuz

MHP genel başkanı Devlet Bahçelinin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener'e "Evine dön" çağrısı yapması, AKP içerisinde kulislere sebep oldu. Parti içinde "Zor durumdayız gel bizi kurtar" algısı yaratıyorsunuz yorumları yapıldı

 

AKP’de Meral Akşener korkusu yaşanıyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Yuvaya dön” çağrısı AKP’de karışıklık yaratırken parti içinde “Zor durumdayız, gel bizi kurtar’ algısını yaratıyoruz. Bu çağrı ne denli gerekliydi?” yorumları yapılıyor.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti lideri Meral Akşener’ yaptığı “Yuvaya dön” çağrısı AKP’de karışıklık yarattı. Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya’nın aktardığına göre parti içinde “Zor durumdayız, gel bizi kurtar’ algısını yaratıyoruz. Bu çağrı ne denli gerekliydi?” yorumları yapılıyor.

İşte Muharrem Sarıkaya’nın yazısının ilgili bölümü:

AK Parti kadrolarında siyaset yapan isim ile dün sohbet ederken yapılan çağrıya değinip şu ilginç tespitte bulundu:“Anket şirketlerinin AK Parti ve MHP oylarının düştüğünü söylediği dönemde niye bu çağrıyı yapıyoruz? “Zor durumdayız, gel bizi kurtar’ algısını yaratıyoruz. Kendi elimizle İYİ Parti’ yi büyüttük, milliyetçi oyları oraya gidebilir, zararı yok noktasına getirdik. Bu çağrı ne denli gerekliydi?

Etiketler :