Zorla AKP üyesi yapıp cezalandırdılar

Zorla AKP üyesi yapıp cezalandırdılar

e-Devlet üzerinden AKP üyesi olduğunu öğrenen Çalışkan, "Beni ‘örgüt üyesi’ yapıp ceza veriyorlar. Sonra hakkımda davalar açıyorlar ama bilgim dışında beni üyeleri yapıyorlar. Bu ahlaksızlıktır" dedi.

Van’da örgüt üyesi olmak iddiasıyla 6 yıl 3 ay habis cezası alan ve hakkında Cumhurbaşkanına hakaret davası açılan Kenan Çalışkan, rızası dışında AKP üyesi yapıldı.

Mezopotamya Ajans’ın haberine göre, AKP, Van ve Mardin’de pandemi nedeniyle Sosyal Destek Paketi'nden yararlanan yurttaşlar başta olmak üzere binlerce yurttaşı rızası dışında üye yaptı. Daha önce ihraç edilerek cezaevine konulan bir öğretmenin üye yapılması skandalı ortaya çıkarken, bu kez de "Örgüt üyesi olmak" iddiasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezası alan ve "Cumhurbaşkanına hakaret ettiği" gerekçesiyle hakkında dava açılan bir yurttaş da AKP üyesi yapıldı.

“YURTDIŞINA GİTMEK ZORUNDA KALDIM”

Verilen ceza nedeniyle yurtdışına gitmek zorunda kalan Kenan Çalışkan, rızası dışında üye yapılmasına tepki gösterdi. Çalışkan, “2011 yılında 'Örgüt üyesi olmak' iddiasıyla evime baskın yapıldı ve 10 arkadaşımla birlikte gözaltına alındım. Yapılan sorgu sonrası serbest bırakıldım. Daha sonra üniversiteyi bitirdikten sonra iki yıl öğretmenlik yaptım. Ardından 2017 yılında bana verilen 6 yıl 3 aylık cezam onandı. Bu nedenle yurtdışına gitmek zorunda kaldım. Yurtdışında yine hakkımda bir 'örgüt üyeliği' ve bir de 'cumhurbaşkanına hakaret' davası açıldı. Kısa bir süre sonra e-Devlet üzerinden AKP üyesi olduğumu gördüm” diye anlattı.

“BU KEPAZELİĞE KARŞI HALKIMIZIN UYANIK OLMASI LAZIM”

Durumu ahlak, vicdan ve insanlık dışı olarak değerlendiren Çalışkan, "Beni ‘örgüt üyesi’ yapıp ceza veriyorlar. Sonra hakkımda davalar açıyorlar ama bilgim dışında beni üyeleri yapıyorlar. Bu ahlaksızlıktır. Bu kepazeliğe karşı halkımızın uyanık olması gerekiyor" diye konuştu.

Etiketler :