10 HDP'li, 10 CHP'li vekil için fezleke!

10 HDP'li, 10 CHP'li vekil için fezleke!

HDP'den ve CHP'den 10'ar milletvekilinin dokunulmazlığının düşürülmesi adına 22 farklı fezleke Meclis Başkanlığına sunuldu.

Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için gelen fezlekeler hız kesmiyor. Geçtiğimiz gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için Meclis'e gelen fezlekenin ardından; 10 HDP'li ve 10 CHP'li milletvekili için 22 farklı fezleke Meclis Başkanlığına sunuldu.

Meclis Başkanlığı’na sunulan fezlekeler arasında 10 HDP’li milletvekili hakkında 12 fezleke yer aldı. Fezlekeleri Meclis’e gönderilen HDP’li milletvekilleri şöyle: “Sezai Temelli, Semra Güzel, Murat Çepni, Dersim Dağ, Tulay Hatımoğulları Oruç, Sezai Temelli, Hüda Kaya, Murat Sarısaç, Hakkı Saruhan Oluç, Feleknas Uca, Pero Dundar.”

CHP milletvekillerinden ise fezlekesi TBMM’ye yeni ulaşanlar arasında Genel Başkan Yardımcıları Lale Karabıyık, Bülent Kuşoğlu, Seyit Torun, Onursal Adıgüzel, Gülizar Biçer Karaca, Gamze Akkuş İlgezdi ile Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz ve eski MYK üyeleri Orhan Sarıbal, Yıldırım Kaya, Aykut Erdoğdu bulunuyor.

GENEL