100 milyon dolarlık mücevher vurgunundan yeni bilgiler

100 milyon dolarlık mücevher vurgunundan yeni bilgiler

Gazeteci Celal Eran Çelik, CANCRI Mücevher vurgunundaki isim ve pasaport bilgilerine ulaştı.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve yeni bir Çiftlik Bank vak’ası olarak yaklaşık 100 bin kişinin dolandırıldığı CANCRI vurgunda vurgun bedelinin yaklaşık 100 milyon Dolar olduğu ifade edilmekteydi.  
CANCRI Mücevher üzerinden gerçekleşen vurgun sonrasında vurgunu gerçekleştiren ekibin sırra kadem bastığı belirtilirken gerçekleştirilen organize vurgunu yöneten şebekenin üst düzey yöneticilerinin kimlikleri ise bilinmiyordu.

Ponzi oyunu yöntemi ile yaklaşık 100 bin kişiyi dolandıran şebekenin üst düzey yöneticilerinin isim ve pasaport bilgilerine Haberalternatif'ten Celal Eren Çelik ulaştı.

ŞİRKET İLK OLARAK UKRAYNA’DA KURULMUŞ…

Vurgunu gerçekleştiren CANCRI MÜCEVHER Ukrayna-Rusya savaşından hemen önce Ukrayna merkezli olarak B2B ismi ile kuruluyor. Savaşın hemen arkasından İstanbul’u “Operasyonlarının merkezi” olarak seçen şirket İstanbul’da CANCRI JEVELLERY adı altında faaliyet göstermeye başlıyor.

Yatırımcılara CANCRY JEVELLERY mağazaları yahut çevrim içi sanal mağazalarından satın aldıkları mücevherlerin bedelinin yüzde 280 fazlasını bir yıl içerisinde geri ödeyeceğini vaat eden,bunun yanında müşterilerin sisteme getirdikleri her yeni kişi için ekstra “Bonuslar” kazanacağını belirten şirket, yıl sonunda “Yatırımcının” ilk aldığı mücevherin de kendisinde kalacağının garantisini veriyor.

Bu cazip vaatler sonrasında hızla büyüyen ve yüz bine yakın insanın parasını aktardığı CANCRİ JEVELLERY organizasyonu ilk 3 ay ödemeleri düzenli gerçekleştirerek güven kazanıyor ve artan para girişi ile birlikte Türkiye’nin pek çok farklı iline de şube açıyor.

Ancak özellikle son 3 aydır “Yatırımcılara” hiç bir şekilde geri ödeme yapmayan ve yetkililerine ulaşılamayan şirket 100 milyon Dolara yakın bir vurgun yaparken üst düzey yöneticileri de sırra kadem basıyor.

İŞTE O ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİN İSİM VE PASAPORT BİLGİLERİ…

Vurgunun ortaya çıkmasından sonra olay ile ilgili bazı detaylar kamuoyuna yansısa da vurgunu yapan şebekenin üst düzey yöneticilerinin kimlikleri ile ilgili bilgi edinilememişti.

Buna göre 5’i kadın 7 kişiden oluşan şebekenin üst düzey yöneticilerinin tamamı Ukraynalı.

Yaklaşık 100 bin kişiyi 100 milyon Dolar dolandıran şebekenin üst düzey yöneticisi olan 7 Ukraynalının isimleri ise şöyle:

*Olena Stoıan

*Anna Demydenko

*Olha Sıvchenko

*Anton Borodın

*Oleksandr Borovyk

*Oleksandra Tverdokhlıb

*Inna Dıdenko

Haberin devamı için lütfen linki tıklayınız

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.