101 yaşındaki kadın koronavirüsü yendi

101 yaşındaki kadın koronavirüsü yendi

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavi gören koronavirüs hastası 101 yaşındaki Fatma Kara, sağlık çalışanlarının alkışları ile taburcu oldu.

Halsizlik ve öksürük şikayetiyle Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne getirilen Fatma Kara, koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine enfeksiyon hastalıkları servisinde tedavi altına alındı. 5 günlük tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuşan Fatma Kara, bugün taburcu edildi.

"HASTAMIZIN TABURCU OLMASINI GÖRMEK BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ"

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Birsen Mutlu, 101 yaşındaki bir hastayı taburcu etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şunları söyledi: "7 aydır pandemi sürecinde pek çok vaka gördük. 101 yaşındaki bir hastamızın taburcu olmasını görmek bizi çok mutlu etti. 5 günlük tedavisi sonrasında taburcu ediyoruz. Kontrollere gelecek tabi ki. Yaşlılarda ağır seyrettiğini bildiğimiz hastalık bazı kişilerde yaşantılarından ya da bağışıklık sisteminden iyi sonuçlandığını biliyoruz. Özellikle 60 yaş üstündeki vatandaşlarımızın daha duyarlı olması gerekiyor ve korunmaları gerekiyor. Daha önce hastalığını geçirenler aynı şikayetle başvuruyorlar. Henüz bunun neden olduğunu bilim açıklamış değil" dedi.

"İKİNCİ DEFA ENFEKTE OLDUĞUNU GÖRDÜĞÜMÜZ BİR HASTA VAR"

Hastalığı atlatanların bitti diye düşünmemesi gerektiğini belirten Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, "Hastanemizde ikinci defa enfekte olduğunu gördüğümüz bir hasta var. Bu hastalık bir seferde atlatıldı, bitti diye düşünmemek lazım. Geçirdiğini düşünen insanlar daha dikkat etmek zorunda. Maske, mesafe ve temizliğe dikkat etmek gerekiyor." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem