Kılıçdaroğlu ile görüştü diye raporunu geçersiz saydılar: 15 Temmuz gazisi AKP Genel Merkezi önünde gazilik kartını kesti!

15 Temmuz gazisi Cumali İbin, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmüştü. Görüşmenin ardından gazilik raporlarını geçersiz saydılar ve yeniden rapor almasını istediler.

 Cumali İbin, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi önünde gazilik kartını keserek tepkisini gösterdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşmesinden 3 gün sonra "Hakkında ihbar var" diyerek, kamu hastanesinden alınan gazilik raporları geçersiz sayılan ve yeniden rapor alması istenen Cumali İbin AKP Genel Merkezi önünde yaptığı açıklamayla yaşananlara tepki gösterdi. Gazilik kartını açıklama yaptığı esnada kesen İbin, "Şu andan itibaren madalya olarak taksınlar" ifadelerini kullandı. BirGün'de yer alan habere göre yaptığı açıklamada, gazilik kartının bir hükmünün kalmadığını belirten İbin, "Ben onlara bir madalya takdim etmek istiyorum huzurlarınızda. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin değil AK Parti iktidarının bana verdiği gazilik kartıdır. Bunun benim hiç bir hükmü kalmamıştır" dedi.  

İlgili Haberler
Etiketler :