2 kırmızı kart gören Tuzlaspor, 40 metreden gelen golle kazandı

2 kırmızı kart gören Tuzlaspor, 40 metreden gelen golle kazandı

Tuzlaspor-Bursapor maçında 2 kırmızı kart gösterilerek 9 kişi kalan Tuzlaspor, maçı Ezeh’in 87’nci dakikada 40 metreden attığı gol ile galip tamamladı.

Spor Toto 1’inci Lig’in 25’inci haftasında Bursapor sahasında Tuzlaspor ile karşılaştı. Karşılaşmayı 9 kişi tamamlayan Tuzlaspor, Okwuchukwu Ezeh’in 87’inci dakikada 40 metrreden attığı golle sahadan 1-0 galip ayrıldı. Ezeh’in attığı gol yurt içinde ve yurt dışında sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı. Ezeh’in golü takımına 3 puan getirdi.

“YILIN GOLÜ OLABİLİR”

Ezeh’in 40 metreden attığı gol sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı. Yurtdışında yaşayan futbolseverler de Ezeh’in golüne sosyal medyada büyük ilgi gösterdi. Pozisyonu izleyenler “Ezeh’in şutu yılın golü olabilir” yorumunda bulundu.

HOCASINDAN EZEH’E BÜYÜK ÖVGÜ

Tuzlaspor Teknik Sorumlusu Gökay Kavalcı,

“İkinci devre gördüğümüz ikinci kırmızı karttan sonra iyice eksik kaldık ve geriye çekilmek zorunda kaldık. Ezeh’in attığı muhteşem gol ile galip geldik”

dedi.

Kavalcı, erken gördükleri kırmızı kart ile oyun planlarının değiştiğini söyleyerek,

“Maçın zor geçeceğini biliyorduk. İki takımında 3 puana ihtiyacı vardı. Maça iyi başladık. Pozisyon bulduk lakin erken gördüğümüz kırmızı kart ile bütün oyun planımız bozuldu. Öne çıkmakta, atak yapmakta biraz zorlandık. İlk devreyi beraberlikle kapattık. İkinci devre gördüğümüz ikinci kırmızı karttan sonra iyice eksik kaldık ve geriye çekilmek zorunda kaldık. Ezeh’in attığı muhteşem gol ile galip geldik. Oyuncu arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bu sahada, bu seyirci önünde pozisyon rakibe vermedik. Hakeme değinecek olursam, bize deplasmanda çok basit kart çıkartıyorlar. Biraz daha dikkatli olursalar bizim için daha iyi olur”

ifadelerini kullandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor