6 bacaklı kuzu görenleri şaşkına çevirdi!

6 bacaklı kuzu görenleri şaşkına çevirdi!

Diyarbakır'da doğan 6 bacaklı kuzu, görenlerin ilgi odağı oldu. Sağlıklı bir şekilde yürüyen kuzun durumunun iyi olduğu belirtildi.

 

Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Düzova Mahallesi'nde bir kuzu ikisi boyun kısmından olmak üzere 6 bacaklı olarak dünyaya geldi. Mahallelinin ilgi odağı olan kuzunun sahibi Mahsum Bulut, ilk defa böyle bir durumla karşılaştığını belirterek kuzunun sağlığında bir sorun olmadığını belirtti.

"BİR MUCİZE"

Kuzunun yaklaşık 20 gün önce doğduğunu ve şu ana kadar herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığını ifade eden Bulut, şöyle konuştu: "Doğumda ters olarak doğdu. Biz de müdahale ettik. Yavru dünyaya gelince, baktığımızda altı bacaklı olduğunu gördük. Allah'ın mucizesidir. Biz ilk defa 6 bacaklı bir hayvan gördük. Amcalarıma, onların çocuklarına ve babamlara söyledim. Onlar da daha önce görmemiş. Köylülerden büyük ilgi gördü. Veteriner falan hiç gelmedi, biz de söylemedik. Durumu şu an gayet iyi. Sütünü içiyor. Sağlığı da yerinde. Ne olacağını şu an bilmiyoruz. Ben kendimi bildiğimden beridir hayvancılıkla uğraşıyoruz. Köylüler de şaşırdı. Satmayı şu an için düşünmüyoruz"

Yaşam