ABD’de hortum felaketi: 1 ölü, 3 yaralı

ABD’de hortum felaketi: 1 ölü, 3 yaralı

ABD'nin Teksas, Arkansas, Oklahoma ve Missouri eyaletlerinde etkisini gösteren fırtına ve hortumda bir kişi öldü, üç kişi yaralandı. Dallas'ta on binlerce ev elektriksiz kaldı.ABD'nin Teksas, Arkansas, Oklahoma ve Missouri eyaletlerinde...

ABD'nin Teksas, Arkansas, Oklahoma ve Missouri eyaletlerinde etkisini gösteren fırtına ve hortumda bir kişi öldü, üç kişi yaralandı. Dallas'ta on binlerce ev elektriksiz kaldı.

ABD'nin Teksas, Arkansas, Oklahoma ve Missouri eyaletlerinde etkili olan fırtına ve hortum sebebiyle bir kişi hayatını kaybetti, üç kişi yaralandı.

Benton Bölgesi Kamu Güvenliği İdaresi, Arkansas'ta bir kişinin fırtınada devrilen bir ağacın altında kalarak yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Dallas Yangın Kurtarma Sözcüsü Jason Evans da kentte fırtına ve hortum nedeniyle yaralanan üç kişinin hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Evans ayrıca Dallas'ın kuzeybatısında bir binanın çöktüğünü, yedi kişinin kaçarak kurtulduğu ifade ederek arama çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Teksas, Arkansas, Oklahoma ve Missouri eyaletlerinde etkisini gösteren fırtına ve hortum elektrik kesintilerine de sebep oldu. Dallas'ta on binlerce eve elektrik verilemediği aktarıldı.