Açığa alındıktan sonra intihar eden hekim için hastanede tören izni verilmedi!

Açığa alındıktan sonra intihar eden hekim için hastanede tören izni verilmedi!

"FETÖ" soruşturması kapsamında açığa alındıktan sonra çalıştığı Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün intihar eden Asistan Hekim Hasan Orhan Çetin için hastanede anma töreni düzenlenmesine izin verilmediği...

"FETÖ" soruşturması kapsamında açığa alındıktan sonra çalıştığı Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün intihar eden Asistan Hekim Hasan Orhan Çetin için hastanede anma töreni düzenlenmesine izin verilmediği ortaya çıktı.

Türk Tabipler Birliği ve SES İzmir Şubesi, açığa alındığı için intihar eden biyokimya asistanı 28 yaşındaki Asistan Hekim Hasan Orhan Çetin’in çalıştığı  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde anma ve açıklama yaptı.

Çok sayıda sağlık çalışanının katıldığı açıklamada “Üzgünüz, Öfkeliyiz, OHAL Kaldırılsın, KHK’ler Geri Çekilsin'' pankartı açılırken, sağlıkçılar Dr. Orhan Çetin’in fotoğrafının bulunduğu kokartları yakalarına astı. 

Anma bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. İlk olarak konuşan Dr. Orhan Çetin’in mesai arkadaşı Gürbüz Güngör “Bir yıldır tanıyorum. Bir karıncayı bile incitmezdi. Laboratuvarda sadece doktorluk yapmazdı. Temizliğini, bilgisayarın tamirini, yapabileceği her şeyi yapardı. Bu ilk değil sağlık çalışanların için ama son olsun. Çok üzüntülüyüz. Laboratuvardaki arkadaşlarımız bugün ceset gibi çalıştılar. Işıklar içinde yatsın'' dedi.

"SORUMLUSU OHAL UYGULAMALARIDIR"

TTB Merkez Konsey Üyesi Funda Obuz, Dr. Hasan Orhan Çetin’in, OHAL sürecinde ihraç edilerek ya da açığa alınarak görevinden uzaklaştırılan binlerce sağlık çalışanından yalnızca biri olduğunu belirterek şunları söyledi “OHAL uygulamaları, haksız, ve hukuksuz olarak görevinden uzaklaştırılan Dr. Hasan Orhan Çetin’in yaşamını yitirmesinin doğrudan sorumlusudur. OHAL’in , bir an önce kaldırılması, haksız ve hukuksuz yere açığa alınanların, ihraç edilenlerin görevlerine dönmeleri ve adil yargılanma hakkı için verdiğimiz mücadeleyi güçlendireceğiz.''

HASTANE YÖNETİCİLERİ İÇİN SUÇ DUYURUSU

Son olarak konuşan SES İzmir Şube Yöneticisi Dr. Fatih Sürenkök, yönetimin hastanede anma yapılmasına izin vermediği bilgisini verdi. Bu konuda hastane yönetiminden açıklama yapmasını isteyen Sürenkök “Anmaya izin verilmemesinin hesabının verilmesini istiyoruz. Bu yöneticiler, Hipokrat Yemini’ne uygun davranmamıştır. Hekimlik değerlerini hiçe saydığı için Türk Tabipler Birliği’ne ve İzmir Tabip Odası’na suç duyurusunda bulunuyorum. Bir an önce gereği yapılmalı, hakkında soruşturma açılmalı. Neydi suçu Orhan Çetin’in. Bir terör örgütü üyesiyse bu hastanede bir yıldır işi neydi?'' dedi.

HABERE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GENEL