Açılış tarihleri yaklaştı! Berber ve kuaförler için yeni açıklama!

Açılış tarihleri yaklaştı! Berber ve kuaförler için yeni açıklama!

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirlerin arasında olan berber ve kuaförlerin kapatılmasının ardından vatandaşlar kuaför ve berberlerin açılış ...

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirlerin arasında olan berber ve kuaförlerin kapatılmasının ardından vatandaşlar kuaför ve berberlerin açılış tarihinin belli olmasını bekliyor. Berber ve kuaförler hakkında KESK'ten konuya ilişkin dikkat çeken bir açıklama geldi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını önlemleri nedeniyle kapalı iş yerlerinden öncelikle açılabilecek olanların listesinin Cumhurbaşkanlığına iletildiğini bildirdi.

Bendevi Palandöken yazılı açıklamasında, Kovid-19'un yayılmasını engellemek, toplum sağlığı ve kamu düzenini korumak için alınan tedbirlerden muhtelif sektörlerde faaliyet gösteren çok sayıda esnaf ve sanatkarın doğrudan veya dolaylı olarak etkilendiğini belirtti.

BERBER VE KUAFÖRLER VE BAZI İŞLETMELERE ÖNCELİK TALEBİ

İş yerini öncelikle açabilecek esnaf ve sanatkarların listesinin Cumhurbaşkanlığına iletildiğini aktaran Palandöken, "Gerekli tedbir ve önlemleri alarak iş yerini birinci fazda açabilecek lokanta, restoran, berber, kuaför, kıraathane, kasap gibi esnaf ve sanatkarlarımıza ait meslekleri belirledik ve taleplerimizi ileterek esnaf ve sanatkarlarımızın iş yerlerinin açılmasını istedik." değerlendirmesinde bulundu.