'Ahlaklı' ve 'onurlu' olan Özlem Zengin: Selahattin Demirtaş, Öcalan’ı örnek alsın

AKP'li Özlem Zengin daha önce yaptığı açıklama da "Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez" sözlerini söylemişti. Sonra ki açıklaması ise Selahattin Demirtaş hedef gösterek Öcalan’ı örnek alsın dedi.

Uşak Emniyet Müdürlüğü’ndeki ‘çıplak arama’ iddialarını reddederek, “Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez” diyen AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e tepkiler devam ederken, katıldığı bir programda Zengin'in, "Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan'ı örnek alsın" dediği ortaya çıktı. 

Onlardan olmayan herkes 'onursuz': AKP’li Zengin’den Onlardan olmayan herkes 'onursuz': AKP’li Zengin’den "Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez

Özlem Zengin'in,  2015 yılında katıldığı bir programda Abdullah Öcalan'ı örnek almadığı için HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a tepki gösterdiği ortaya çıktı. a Haber'de yayınlanan %100 Siyaset isimli programa katılan Zengin, Selahattin Demirtaş'ı Abdullah Öcalan üzerinden eleştirdi. Zengin "Ben Selahattin Demirtaş'ın Öcalan'ın yazdığı metni okumadığını düşünüyorum, Demirtaş'ın kullandığı dil Öcalan'ın kullandığı dilden çok farklı. Demirtaş birkaç kere Öcalan'ın gönderdiği metni okuyup kendine rehber edinsin." dedi.

Zengin, TBMM'de şu ifadeleri kullandı:

“Vakti zamanında bu başörtüsü yasakları varken, malum FETÖ'cülerin başındaki adam ne demişti, ‘Başörtüsü füruattır’ demişti. Sonuna kadar baltalamıştı. Şimdi ne kadar hapisanedeki FETÖ'cü kadın varsa başörtüsü savunucusu olmuşlar. Ben AK Parti Grup Başkanvekiliyim, FETÖ'cülerin malzemesi değilim. Demek isteniyor ki, bir sürü başörtülü kadına bu iğrençlik yapılıyor ve Özlem Zengin buna müsaade ediyor. Siz bunu yapmaya çalışıyorsunuz. Bu yetmiyor, ne kadar yurt dışına kaçmış FETÖ'cü varsa, beni Twitter'dan etiketleyerek haber paylaşıyor. Ben bir avukatım ve hukuk kaidelerinin ne olduğunu iyi bilirim. Bütün hukuki mevzuatın yanlış uygulaması olabilir, hayatın içinde vardır. Hukuka uygun olarak yapılmıyorsa ben itirazın karşısında sonuna kadar varım. O dediğiniz yerde böyle bir şey olmadı. Görüntülerle ispatlandı. Bakan Yardımcısı gitti ilan etti. Bir kadını çıplak arayacaksın, dakikasında bundan rahatsızlığını beyan eder, bir sene beklemez. Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez. Bu kurgusal bir harekettir. Biliyoruz ki size bir aferin geldi.”

Politika