Ahmet Çakar'dan TFF ve MHK'ye sert tepki: Bu hakemler maç mı sattı

Ahmet Çakar'dan TFF ve MHK'ye sert tepki: Bu hakemler maç mı sattı

Sabah yazarı ve eski hakem Ahmet Çakar, dün MHK'nın kararıyla 13 hakemin liste dışında kalmasını değerlendirdi.

Çakar "Bu yapılanlar TFF ve MHK'de bir avuç adamın birçok hakemi feda etme operasyonudur" diyen Çakar, "Bu 13 hakem maç mı satmıştır? Bu 13 hakem şike mi yapmıştır? Bu 13 hakem uyuşturucu aleminde mi yakalanmıştır ya da terör örgütü üyesi midir ki bunları tasfiye ediyorsunuz? Türk devleti böyle bir şeye izin vermemelidir" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK), Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig'de kalan haftalarda görev yapacak hakemleri belirledi.

Yapılan açıklamaya göre Süper Lig'de düdük çalan; Cüneyt Çakır, Ali Palabıyık, Aldulkadir Bitigen, Fırat Aydınus, Bahattin Şimşek, Burak Şeker, Suat Arslanboğa, Hüseyin Göçek, Mert Güzenge, Tugay Kaan Numanoğlu, Alper Ulusoy, Halis Özkahya listeden çıkarılırken Özgür Yankaya sadece VAR hakemi olarak görev alacak.

"Bu 13 hakem maç mı satmıştır?"

"TFF ve MHK, Türk hakemliğine en büyük ihaneti yapmıştır" diyen Ahmet Çakar, "İşin aslı çok açık: Servet Yardımcı, MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu ve MHK üyesi Ahmet Şahin sözüm ona kendilerini kurtarmak için ve onlara destek veren birkaç kulübü mutlu etmek amacıyla 13 hakemin kellesini almışlardır. Bunların içinde FIFA hakemleri var. Bunların içinde Cüneyt Çakır gibi Avrupa'nın en iyi üç hakeminden biri var. Bunların içinde Türk hakemliğinin yıllarca hamal gibi yükünü taşıyan Fırat Aydınus var. Bunların içinde Ali Palabıyık gibi, Abdulkadir Bitigen gibi FIFA hakemleri mevcut. Neymiş yeni yapılanma bırakın bu işleri. Nihat Özdemir, Servet Yardımcı ve Ahmet Şahin aranızdaki iş ilişkisini topluma açıklayın. Bu suç değil. Artık problemler başlayacak. Mesela görev vermeyeceğiniz Abdulkadir Bitigen bu gece Manchester'da VAR hakemi. Mesela kafasını kopartmayı düşündüğünüz Çakır, haftaya Avrupa'da maç yönetecek, sonra da Dünya Kupası'na gidecekti. 2-3 ay maç yönetmeyecek olan bir Çakır, Avrupa'da nasıl maç yönetebilir" diye yazdı.

"Bu yapılanlar TFF ve MHK'de bir avuç adamın birçok hakemi feda etme operasyonudur" sözleriyle karara tepki gösteren Çakar, şunları kaydetti:

"Türk futbolu için Sayın Cumhurbaşkanımızı, Sayın Spor Bakanımızı göreve davet ediyorum. Bu 13 hakem maç mı satmıştır? Bu 13 hakem şike mi yapmıştır? Bu 13 hakem uyuşturucu aleminde mi yakalanmıştır ya da terör örgütü üyesi midir ki bunları tasfiye ediyorsunuz? Türk devleti böyle bir şeye izin vermemelidir. Buradan FIFA Başkanı İnfantino'ya sesleniyorum. Bu duruma el koymazsanız Türkiye'de önemli sıkıntılar yaşanacak. Dünyanın en önemli maçlarını yöneten bir adama yani Çakır'a siz Türkiye'de maç yönettirmezseniz şaibeli olan taraf TFF ve MHK'dir. Biliyorum ki bazı TFF üyeleri ve MHK baskı altındadır. Bunların araştırılması gerekir."

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor