Ahmet Davutoğlu: Berat Albayrak Erdoğan’ı yarı yolda bıraktı

Ahmet Davutoğlu: Berat Albayrak Erdoğan’ı yarı yolda bıraktı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, KRT TV canlı yayınına katıldı. Davutoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik ‘ihanet’ suçlamalarına yanıt verdi.

Davutoğlu, “Sayın cumhurbaşkanının son dönemde takındığı üslup, kendisi her hakka sahip, muhataplarının ise hiçbir hakkı yok. Kendi başkanını ihanetle suçluyor. Bu suçlama siyasi rakibinize bile yapılamaz. İhanet suçlamasının içini doldurması lazım. O her türlü hak ile sizi suçluyor, suçlamanın sınırı da yok. Kendi başkanına liyakatsız ve hain suçlamasının iki suçlamanın da altının boş olduğunu en iyisi kendisi biliyor. Sadece kendisini dinlediğini düşündüğü kitleleri bir anlamda hipnotize etmeye çalışıyor. Birtakım provokatörleri karşıma çıkarmaya çalışıyor” diye konuştu.

“İHANET NEYSE GÖZÜMÜN İÇİNE BAKA BAKA SÖYLEYECEK”

Bir kez daha Erdoğan’ı yüzleşmeye davet eden Davutoğlu, “İstediği gazetecileri karşıma çıkarsın, kendisi otursun. Kendisine bütün sorular önceden verilsin. Hatta bir ekip de hazırlasın arkasına onu oturtsun, bir de prompter koysun ondan da takip etsin. Ben tek başıma, yalın kılıç, en berrak halimle oraya oturacağım tek başıma. İhanet neyse gözümün içine baka baka söyleyecek” ifadelerini kullandı.

“BERAT ALBAYRAK ERDOĞAN’I YARI YOLDA BIRAKTI”

“Tayyip Erdoğan, doğru insanlarla çalıştığında liderliği başarıyla taçlandı herkes takdir etti. Tayyip Erdoğan, doğru insanlar yerine körü körüne itaat eden kukla adamlarla çalıştığında, düşük profilli başbakanlarla çalıştığında kendisiyle birlikte ülkenin de ekibinin de profili düştü. Tercihlerini o yaptı. Bizi getirirken de tercihi o yaptı” diyen Davutoğlu, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak hakkında da açıklamalarda bulundu.

Albayrak’ın Erdoğan’ı yarı yolda bıraktığını dile getiren Davutoğlu, “Berat Albayrak’ı siyasi sürece sokma sebebi, kendi yakını birinin statüyü sürdürmesiydi. Berat Albayrak, bir gece yarısı attığı mesajla onu yarı yolda bıraktı. ‘Benden sonra benden biri güce sahip olacak’ düşüncesi partiler, devletleri bitirendir. Gücün sahibi siz değilsiniz. Millet için bu gücü emanet için alırsınız. Sayın Erdoğan kendisini gücün maliki, devletin maliki gibi görmeye başladı” diye ifade etti.