Ahmet Davutoğlu'ndan Bahçeli çıkışı: "Bahçeli'yi ulusal kahraman, diğerlerini hain ilan ederseniz olmaz"

Ahmet Davutoğlu'ndan Bahçeli çıkışı: "Bahçeli'yi ulusal kahraman, diğerlerini hain ilan ederseniz olmaz"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu KRT TV'de gazeteciler; Saygı Öztürk ve Elif Doğan Şentürk'ün sorularını yanıtlıyor. Sisler Bulvarı Özel programı, Gelecek Partisi Genel Merkezi'nden yapılan ilk canlı yayın programı oldu

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

Kimsenin ötekileştirilmediği sistemin adıdır Cumhuriyet. 

İnsalığı bekleyen en büyük tehlike Kovid değil. İnsalığı bekleyen en büyük tehlike sorumsuz liderlerdir.

Liderlerin seviyelerinin bu kadar düşük olduğu bir ikinci dönem olmamıştır.

Fransa'nın ikinci büyük dini İslamdır. Eşitlik ilkesi gereği bunu Macron'un bilmesi gerekirdi.

Macron'a gösterilerin tepkiler keşke, Trump 'ahmak olma' diye mektup gönderirken de gösterilebilseydi. Dünyadaki siyasi elitin seviyesi çok düştü. Bu tepkilerin aynısı ve daha fazlası da Doğu Türkistan için de gösterilmeli. Türkiye bütün mazlum milletlerin sesi olmalıdır.

Cumhurbaşkanına bir hakaret olduğu zaman Gelecek Partisi Cumhurbaşkanı'nın yanındadır. Ben şahsım da aynı şekilde. Ancak bu tepki herkese gösterilmelidir.

Doğu Türkistan'da zulüm var. Buna neden ses çıkartamıyorlar? Avrupa'daki Müslümanların haklarını savunduğumuz kadar Doğu Türkistan'daki soydaşlarımızın da haklarını savunabilmeliyiz.

Siyasi parti liderleri en son ne zaman bir araya geldi? Cumhuriyet Bayramı'nda, Mevlidi Şerif'te bir araya gelemiyorsak ne zaman geleceğiz?

Bahçeli'yi ulusal kahraman, diğerlerini hain ilan ederseniz olmaz.

Gelin tanış olalım, oturup konuşalım. Cumhurbaşkanı Rahip Bronson'u, vermeyeceğiz dedi. İdlib'de şehitlerin hesabı sorulacak dedi. Bronson'u saldı, hesap soramadı. Rusya, Türkiye destekli muhalifleri vurmaya devam etti.

Askıda ekmek konusunda ya Bahçeli'nin tespiti yanlış ya da Cumhurbaşkanın bugünkü söyledikleri.

Asgari ücrette Türkiye Avrupa'da Arnavutluk'tan sonra ikincidir. Asgari ücretle ne yapılabilir bunun hesabı yapıldı mı?

Erdoğan'ın kullandığı hazine kendisinin değil, milletin. Kimseye rızık verdiği yok.

Matematik yalan söylemez, size sunulan şeylere, Beştepe'deki imkanlara da bakmayın. Varoşlara korumasız gidin. Eve ekmek götüremiyoruz diyene keyif çayı ikram etmekle olmaz.

28 Şubat sürecinin psikolojik hali yaşanıyor. O zaman da ekonomi kötüydü ama çok iyi diye haberler yapılıyordu, meydan okunuyordu.

Tabandan gelen sesle Bahçeli fakirleşme olduğunun farkına varmaya çalışıyor. Ama Cumhur İttifakı'nın üyesi... Cumhur İttifakı'nın da ne kadar kırılgan olduğunu görüyoruz. Erdoğan ile Bahçeli uzun süredir bir araya gelmedi. Gerçeklikte kopmuş görünüyorlar. Yoksulluğun bu şekilde olduğu bir dönem olmamıştır. Erdoğan'ın Türkiyesi mi gerçek, Bahçeli'nin Türkiyesi mi? Türkiye yokslullaşıyor, ulusal kaynakların bu kadar israf edildiği bir dönem olmadı. Türkiye'nin kaderini tencere belirler.

Dış politika üzerinden ekonomik sorunlar örtülemez. Bir ülkenin ekonomisi iyi olmazsa pazusu güçlü olamaz. Beka beka diyerek ülkeyi korkutuyorlar. İktidarın makul bir seviyeye gelmesi lazım.

Bahçeli konusunda Erdoğan'ı uyarmıştım. Açık ve net bir ittifak yapılmamaışsa, hükümetin her hatasından sayın Bahçeli bir pay almıyor.

MHP'nin oyları düşmüştü. 

Siyasi fosil, siyasi artık varsa Bahçeli aynaya baksın. 

Bahçeli, Gelecek Partisi'nden rahatsız, AK Parti'den kaçan oylara adres Gelecek Partisi. Bahçeli oturduğu yerden AK Parti'nin oylarını kemirmeye devam edecekti. Bahçeli'ye seleniyorum, oturduğu yerden siyaset yapma dönemi bitti.

Askıda ekmeğin birinci sorumlusu Erdoğan ise ikincisi Bahçelidir. MHP'ye oy veren samimi seçmenler bile Gelecek Partisi'ne oy verecek. AK Parti ve Bahçeli beni terörle mücadelede yalınız bıraktı.

İlk seçimde Bahçeli ve Erdoğan'a seçmen büyük bir ser verecek. MHP'ye verilen oylar Gelecek Partisine gelecek, Bahçeli bundan rahatsız.

Sayın Bahçeli o konforlu alandan çıkacak.

Her kuruşun hesabını soracak bir sistem kuracaktım, reformlar yapacaktım, parti içerisinde bana darbe yapıldı. Rantın, yolsuzluğun ayağına basacaksınız.

Hiç kimsenin erken seçim olmaz deme lüksü yok. Mart ayında erken seçim yok deyip, Nisan'da karar alıp Haziran'da seçime gittin.

Hukuken ülkeyi seçime Cumhurbaşkanı götürebilir. Bir de Bahçeli götürebilir. Nasıl götürür? Bütçeye onay vermez. Erdoğan, bugün Bahçeli'nin ağzına bakmak zorunda. Bahçeli daha önce nasıl dediyse yine der.

Hazineyi çarçur ettiler. En ufak eleştirilerin azarlanmasında bıktı millet. Sosyal ve ekonomik şartlar seçimi sorunlu kılıyor.

Seçim meydanlarında her şeyin hesabını sorarız. Bu iktidar 2023 seçimlerini göremez. 2021'de seçim muhtemel, 2022'de büyük ihtimaldir, 2023'e kalması küçük bir olasılıktır.

Politika