Ahmet Hakan: Sen kimsin ki devlet, senin ricanla hareket etsin

Ahmet Hakan: Sen kimsin ki devlet, senin ricanla hareket etsin

"FETÖ zamanıydı. Her ekrana çıktığında FETÖ’cü savcılarla yakınlığına güvenerek benim için 'Tutuklanacak... Tutuklanacak...' diye bağırırdı''

Gazeteci  Ahmet Hakan, "Ayşenur Arslan'ı hapse atıyorlardı, biz devreye girdik; Uğur Dündar 28 Şubat soruşturmasında korkuyordu, bizi aradı!" diyen Rasim Ozan Kütahyalı'yı isim vermeden eleştirdi. Devletin Kütahyalı'yı "kenara çekmesi gerektiğini" söyleyen Hakan, Kütahyalı'ya "FETÖ zamanı 'Tutuklanacak' diyerek ortalığı terörize ediyordun. Hele gel bakalım. Önce bunun bir hesabını ver" diye sorulması gerektiğini savundu. 

Hakan'ın "Devletten rica ediyormuş, devlet tutuklamaktan vazgeçiyormuş" başlıklı yazısı şöyle:

"FETÖ zamanıydı. Her ekrana çıktığında FETÖ’cü savcılarla yakınlığına güvenerek benim için 'Tutuklanacak... Tutuklanacak...' diye bağırırdı. Sadece benim için değil, birçok kişi için yapardı bunu. Hiç utanmazdı. Hiç arlanmazdı. Aradan yıllar geçti. Nasıl olduysa oldu, bu şahıs kendini kurtardı. Ve hâlâ ekranlarda. Ve hâlâ aynı havalarda.

Bugün de ekranlara çıkıp... 'Devlet falancayı tutuklayacaktı, ben ve karım devreye girdik, devletten rica ettik, devlet de bizi kırmadı, kendisini kurtardık' diyor, diyebiliyor.

FETÖ egemenken... 'Tutuklanacak, tutuklanacak' diye haykırırdı. FETÖ egemen değilken... 'Tutuklanacaktı, ben kurtardım' diye haykırıyor.

Devletin acilen bu şahsı kenara çekip... Şu iki şeyin hesabını sorması lazım:

Bir: FETÖ zamanı 'Tutuklanacak' diyerek ortalığı terörize ediyordun. Hele gel bakalım. Önce bunun bir hesabını ver.

İki: Sen kimsin ki devlet, senin ricanla hareket etsin. Türk hukuk sistemine hakaret etme cüretini nereden buluyorsun. Bunun da hesabını ver."

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem