Ahmet Hakan'dan Bakan Koca'ya İmamoğlu eleştirisi: 'Bir daha olmasın'

Ahmet Hakan'dan Bakan Koca'ya İmamoğlu eleştirisi: 'Bir daha olmasın'

Ahmet Hakan Genel Yayın Yönetmeni olduğu Hürriyet gazetesinden bugün yayımlanan yazısında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı toplantıya İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu davet etmemesini eleştirdi.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın gerçekleştirdiği ve salgının İstanbul’daki seyrinin masaya yatırıldığı toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun davet edilmemesini eleştirdi. Ahmet Hakan, Hürriyet'te yer alan bugünkü köşesinde, "Fahrettin Koca’nın İstanbul’da düzenlediği geniş kapsamlı salgın toplantısında İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yer almamasını içine sindirememesi gerekirdi" dedi.

Ahmet Hakan, yazısının ilgili bölümü şöyle:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın en takdir ettiğim özelliği şuydu:   Akreditasyon denilen olayı yerlere çarpmıştı. Yaptığı basın toplantılarında hiçbir akreditasyon uygulamıyordu. En muhalif kanallardan en marjinal internet sitelerine kadar tüm yayın organlarının temsilcilerinin sorularına canlı yayında takır takır cevap veriyordu.   Böyle bir Fahrettin Koca’nın...

İstanbul’da düzenlediği geniş kapsamlı salgın toplantısında İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yer almamasını içine sindirememesi gerekirdi. Katılımcıları kendisi belirlemiyorsa bile...

“Durun bakalım... Nerede bu ilin belediye başkanı? İstanbul’da vaka sayısı almış yürümüş. Belediye başkanı olmadan bu mücadeleyi yapamayız. Başkan da bu toplantıya katılmalı” demeliydi.  

Yine de geç değil. Bakan Fahrettin Koca, şu saatten sonra da belediye başkanını işin içine katacak bir yaklaşım sergileyebilir.  

Tam bunu yazdığım sırada bir son dakika bilgisi aldım. Bakan Koca, Başkan İmamoğlu’nu da içine alan bir yaklaşım sergileyecekmiş. İki şey söyleyeceğim:

BİR: Geç oldu.

İKİ: Bir daha olmasın.

Politika