Ahmet Hakan'dan yandaşlık tanımı: Herkes kendini kurtarır, olan yine bize olur

Ahmet Hakan'dan yandaşlık tanımı: Herkes kendini kurtarır, olan yine bize olur

Hürriyet yazarı ve Kanal D Ana Haber sunucusu Ahmet Hakan, "Karargâh rahatsız" manşetiyle yapılmak istenenin AKP'yi eleştirmek olmadığına ilişkin dünkü yazısını yeterli görmeyip bugün bir yazı daha kaleme aldı.Yazısında "Doğrudur....

Hürriyet yazarı ve Kanal D Ana Haber sunucusu Ahmet Hakan, "Karargâh rahatsız" manşetiyle yapılmak istenenin AKP'yi eleştirmek olmadığına ilişkin dünkü yazısını yeterli görmeyip bugün bir yazı daha kaleme aldı.

Yazısında "Doğrudur. Karargâh rahatsızdır" diyen Hakan, sonrasında rahatsızlığın kaynağının Erdoğan değil, Erdoğan karşıtları olduğunu anlatmak için "Cumhurbaşkanı’ndan mı rahatsızdır? Ne haddine! Başbakan’dan mı rahatsızdır? Tabii ki hayır! Hükümetten mi rahatsızdır? Yok böyle bir şey" diyebildi.

"Rahatsızlığın tek bir nedeni var: Genelkurmay’a yönelik haksız, mesnetsiz olarak yapılan ağır eleştiriler" diyen Hakan, "Kim yapıyor bu haksız, mesnetsiz ağır eleştirileri? Kim yapacak? Hükümet karşıtı çevreler" ifadelerini kullandı.

Hakan, sonrasında ise gazetesine "gazetecilik" öğreterek, “Karargâh' ve 'rahatsız' sözcüklerini yan yana getirmekten, halis niyetle de olsa karargâhlara marargâhlara bulaşmaktan uzak durmalıyız. Herkesin kendini kurtaracağını, olanın bize olacağını iyi bilmeliyiz" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem