AK Parti etik kurulu başkanı, muhalifleri zehirlemeyi önerdi

AK Parti etik kurulu başkanı, muhalifleri zehirlemeyi önerdi

AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı Kemalettin Aydın, striknin adlı zehirli bir maddeyle kendilerine muhalefet edenleri zehirlemeyi önerdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ablasının oğlunun lüks araçla çektiği video ortaya çıktı. Soylu'nun akrabasının arabasının plakasının SS olması dikkat çekti. Ayrıca bu kişinin Thodex vurguncusu Fatih Faruk Özer ile arkadaş olduğu da tespit edildi.

Soylu'dan Erk Acarer'e hakaret içerikli yanıt

Bununla ilgili sosyal medyadan paylaşım yapan Gazeteci Erk Acarer ise Soylu'nun hedefi oldu. Soylu, sosyal medya hesabından hakaretler içeren bir paylaşım yaptı ve Acarer'i etiketleyerek "Parası nerden ödendiği bilinen ve onlara oynayan soytarısın. İki kardeşten biri, hiç İngiltere'ye gitmedi. Diğerini lösemi tedavisinden sonra 6 aylığına ben gönderdim. İki genç de ağızlarına alkol sürmemiştir. Senin gibi soytarılar için bunların hiçbir önemi yok" ifadelerini kullandı.

AK Parti Etik Kurulu Başkanı, muhalifleri zehirlemeyi önerdi

Bunun üzerine AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı Kemalettin Aydın, Soylu'nun tweetine korkunç bir yanıt verdi. Aydın, striknin adlı zehirli bir maddeyle kendilerine muhalefet edenleri zehirlemeyi önerdi. Aydın, "Soyun ve sülalen ile gurur duyuyoruz sayın Soylu bakanım, paçana dalanların ödülü onlara cevap değil striknin ( C₂₁ H₂₂ N₂ O₂) olmalı. (İlaç dozunda diyelim)" ifadelerini kullandı.

Striknin nedir?

Striknin, Nux vomica ağacından üretilen zehirli madde. Hayvan hakları kuruluşlarının karşı çıkmasına kadar sokak hayvanlarının öldürülmesinde kullanıldı. Formülü C₂₁ H₂₂ N₂ O₂ 'dir Organik hücreleri bozarak harâb eden zehirli bir alkaloid.

screenshot-180.png

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem