AK Parti kulislerinde Nebati tartışması

AK Parti kulislerinde Nebati tartışması

“Bakan Nebati, enflasyonun düşeceği tarihi sürekli ileriye atıyor''

Viktor Orban’ın ekonomik modeli saraya seçim kazandırır mı?.. başlıklı köşe yazısında dikkat çeken bir iddiaya yer veren Tarkan, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, hayat pahalılığı her geçen gün artarken enflasyonun düşeceği tarihi sürekli ileriye erteleyen Bakan Nebati’yi gözden çıkardığını kaydetti.

Ekonomi gün geçtikçe daha da kötüye giderken yaptığı açıklamalarla sürekli tepki toplayan Bakan Nebati’nin görevden alınabileceğine dikkat çeken Tarkan, yazısının “Hayat pahalılığı ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati…” bölümünde şu ifadelere yer verdi:

“Bakan Nebati, enflasyonun düşeceği tarihi sürekli ileriye atıyor.  Nureddin Nebati, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) Geleneksel İftar Programı’nda enflasyonun yavaş yavaş yoluna girdiğini öne sürerken,  “Aralık ayından itibaren nasıl düştüğünü hep beraber göreceğiz ve yürüyeceğiz” dedi. Bence, Bakan Nebati, saraydan kulağına “görevden alınman an meselesi” fısıltıları üflendikçe hop oturup hop kalkıyor. Bu yüzden, koltuğunu seçime kadar garantiye alabilmek adına sürekli enflasyonun düşeceği tarihi öteliyor!.. Sarayın, “ha bu adam tarih verdi. O zamana kadar bu işi yapacak herhalde. Dokunmayalım da bakalım” diye düşüneceğini zannediyor!..”

Yazısında, saray iktidarı ve yakın çevrelerinde, hayat pahalılığının önüne geçmek için her kafadan bir ses çıkarken, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak’ın iddiasına da yer veren Tarkan, Toprak’ın iddiasını şöyle aktardı:

Saray iktidarı ve yakın çevrelerinde, hayat pahalılığının önüne geçmek için her kafadan bir ses çıkarken, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak çok önemli bir iddiayı gündeme getirdi. Toprak, “Enflasyon karşısında çaresizlik içindeki iktidar, bazı temel gıda ve ihtiyaç maddelerinin fiyatlarını ‘MADURO-ORBAN MODELİ’ ile yıl sonuna kadar sabitlemeyi planlıyor” 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika