Ak Parti Sözcüsü Çelik: Yüzde 7 seçim barajı netleşmiştir

Ak Parti Sözcüsü Çelik: Yüzde 7 seçim barajı netleşmiştir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) devam ederken parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Çelik, seçim barajına ilişkin “Yüzde 7 seçim barajı netleşmiştir. Cumhur İttifakı’nın yaklaşımı budur." açıklamasını yaptı.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye’nin bir mülteci daha alacak kapasitesinin olmadığını belirterek, “Türkiye bütün dünyanın gözü önünde insanların katledilmesine göz yumacak ülke değildir. Mültecilere sahip çıkma görevini Türkiye tek başına yerine getiriyor” dedi.

Partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Ömer Çelik, “Türkiye bütün dünyanın gözü önünde insanların katledilmesine göz yumacak ülke değildir. Başka ülkeler mültecilerin botlarını şişleyerek ölüm bölgesine göndermeye çalışıyorlar. Biz böyle bir ülke değiliz. Mültecilere sahip çıkma görevini Türkiye tek başına yerine getiriyor. Bundan sonra Türkiye’nin bir mülteci alacak daha kapasitesi yoktur” diye konuştu.

Çelik, seçim barajına ilişkin “Yüzde 7 seçim barajı netleşmiştir. Cumhur İttifakı’nın yaklaşımı budur. Cumhur İttifakı’nın dar veya daraltılmış bölgeden birisine karar vereceği yönünde bilgi doğru değil. Çalışma olgunlaşana kadar bu şekildeki hiçbir haberi teyit etmiyoruz” dedi.

Politika