AK Parti'den beklenmedik değişikliğe ilk yorum!

AK Parti'den beklenmedik değişikliğe ilk yorum!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partinin TBMM Grup Başkanı Naci Bostancı'nın görevini bırakması ile ilgili konuştu. Çelik, "2023 seçimlerine yönelik çalışmalarda yer almak üzere bir yaklaşımdır. Kendi iradesiyle gerçekleşmiştir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AK Parti MKYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Çelik, siyasetteki 50+1 tartışmasıyla ilgili, "Denge denetleme ile ilgili görüşlerinin ne olduğunu kapsamlı bir şekilde duymadık. Önümüzdeki seçimlere bu sistemlere gidilecek. Yakınanların önerilerinin görülmesi lazım" diye konuştu.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız pozitif katkı sağlayacak şekilde yapıcı eleştiriler çerçevesinde çeşitli kesimlerle buluşuyor. Sayın Karamollaoğlu ile buluşması da iyi geçmiş bir buluşma olarak yansıdı. Sayın Cumhurbaşkanımızla sayın Karamollaoğlu geçmişten tanışıyor. Kuşkusuz herkes bir anda görüşünü değiştirecek diye bir şey yok. Sayın Karamollaoğlu da katıldığı, katılmadığı yerleri ifade etti, sayın Cumhurbaşkanımız da görüşlerini ifade etti. Bu istişareler her zaman faydalıdır. 

 

Birisi helalleşme dediği zaman ona saygı duymak gerekir. Bunu bir an durup ele almak gerekir. Bir iradeyi gösterir fakat problem şudur. Bunun altını nasıl dolduracaksınız, nasıl gerçekleştireceksiniz? Geçmişte de oldu. Ben pozitif karşılıyoruz dedim ama sonra bahsedenler kendi partilerinde bizzat vatandaşımızı inciten üsluplar kullanıldığında, vesayete destek veren üsluplar ortaya çıktığında buna karşı seslerini çıkarmadılar. CHP Genel Başkanı helalleşmeden bahsediyor, CHP'de aktif siyaset yapan ya da CHP'li pek çok isim bunun aslında CHP'nin ilkelerinden taviz vermek anlamına geldiğini söylüyor. Bunun altının doldurulması gerekiyor. Helalleşme dediğinizde bunun bir de karşı tarafı vardır. Bu kesimlerin ne değerlendirmede bulunacağı önemlidir. Yassıada'da şehit edilenlerin aileleri ile nasıl helalleşeceklerdir? Darbelere destek vererek açık beyanlarla bu ülkeye yaşatılmış acılarla nasıl helalleşeceklerdir? 28 Şubat ve başka dönemlerde pek çok genç kızın eğitim hayatını karartan siyasetlerle nasıl helalleşecekler? Bütün bunlar büyük meselelerdir. 

Politika