Ak Parti’den memur ve emekliye yapılacak zam ile ilgili açıklama

Ak Parti’den memur ve emekliye yapılacak zam ile ilgili açıklama

2022'de memur ve emekli zammının ne kadar olacağı merakla beklenirken, Ak Parti’den konuyla ilgili bir açıklama daha yapıldı.

Asgari ücretin belirlenmesinden sonra gözler memur ve emekliye yapılacak zamma çevrildi.

Partisinin Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı’nca Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Teşkilat Akademisi’ programına katılan Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

Öncesinde muhalefete yüklenen Kurtulmuş, döviz kurlarında oynaklık meydana geldiğini ve doların 18 liraya kadar çıktığını, şimdi ise 11 liraya kadar düştüğünü hatırlatarak, “İnsan şuna üzülüyor; Türkiye ekonomisi bu kadar zor bir süreçten geçerken, Türk ekonomisinde milletimizi rahatlatacak adımlar atılmasından muhalefette olanların da kendisini muhalefet cephesinde görenlerin de en azından takdir etmesini geçtik, en azından sessiz kalmaları gerekmez mi? Milletin sevindiğine siz de sevinin. Ankaralılar dövizin düşmesine seviniyor. Üretimin artacak olmasına seviniyor mu? Seviniyor. Muhalefetin de sevinmesini beklemek hakkımızken ne yazık ki bakıyoruz muhalefet olmadık sözler söylüyor. Bu gidişattan memnun olmadıklarını, yüz ifadelerine yansıtarak devam ettiriyorlar” diye konuştu.

“MEMURA DA GEREKLİ ZAMLAR VERİLECEK”

Konuşmasının devamında emekli ve memur zammına değinen Numan Kurtulmuş, Türkiye’yi çok daha iyi noktaya götüreceklerini söyleyerek, şu şekilde devam etti:

“Fiyatlar yükseliyor. Fiyatları indirmek için mücadele ederken diğer taraftan milletimizin alım gücünü artırmak için hem asgari ücreti tarihi bir şekilde yükseltiyor hem de önümüzdeki günlerde inşallah memur ve emekli maaşlarında da düzenlemeler yapılarak, vatandaşımızın alım gücünün azalmaması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam ediyoruz. Asgari ücret 4 bin 253 lira oldu. İnşallah memura da gerekli zamlar verilecek.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi