AK Partili Kiler'in 'havlatıyorsun' sözlerine tepki geldi

AK Partili Kiler'in 'havlatıyorsun' sözlerine tepki geldi

TBMM Genel Kurulu'nda AK Partili Kiler'in 'havlatıyorsun' sözlerine CHP ve HDP'den tepki geldi.

TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler'in, "Bitlis'te kadrolu olan fitneci birini basına saldırtıyorsunuz, çok affedersiniz basına havlatıyorsunuz" şeklindeki sözleri, CHP ve HDP'li milletvekillerinin tepkisine neden oldu.

TBMM Genel Kurulu, HDP'li Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş başkanlığında toplandı. Bitlis'e yapılan yatırımlar konusunda gündem dışı söz alan AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler'in konuşması sırasında tartışma çıktı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki heyetin Bitlis ziyaretini hatırlatan Kiler, "Akşamdan sabaha konuşuyorsunuz, "basın şöyle, basın şöyle." Almışsınız 17 milletvekilini önünüze, Bitlis'te kadrolu olan fitneci birini basına saldırtıyorsunuz, çok affedersiniz basına havlatıyorsunuz, Bitlis TV'nin ekibine havlatıyorsunuz. Bir defa, kiminle yol yürüdüğünüze bakacaksınız" dedi.

Kiler'in bu sözlerine CHP ve HDP milletvekilleri tepki gösterdi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Kiler'in konuşmasında hakaretlerde bulunduğunu ifade etti. Bunun üzerine tartışma uzayınca, Meclis Başkanvekili Erdoğmuş ara verdi. Verilen ara sonrasında görüşmeler sürdü. Gündem dışı konuşmaların ardından grup başkanvekilleri oturdukları yerden gündemle alakalı değerlendirmelerde bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika