AK Parti'li Mehmet Özhaseki muhalefet belediyelerini eleştirdi: Şehirlere ihanet ediyorlar

AK Parti'li Mehmet Özhaseki muhalefet belediyelerini eleştirdi: Şehirlere ihanet ediyorlar

"Şehirlere ihanet ediyorlar, şehirlerine yazık ediyorlar"

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, muhalefet belediyelerini eleştirerek, "Şehirlere ihanet ediyorlar, şehirlerine yazık ediyorlar. Şu ana kadar eğer bu şehirlerin derdini çözecek, derde derman olacak bir tane proje yaptılarsa lütfen söylesinler, ne yazık ki yok" dedi.

Özhaseki, Kayseri'de 19 Mayıs Mahallesi'nde yaptırılacak Hisar Camisi'nin temel atma töreninde, birçok sıkıntıya rağmen Türkiye'nin dört bir köşesinde Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde temeller atmaya, açılışlar yapmaya devam ettiklerini söyledi.

Şehirlerin geleceğinin o şehri yönetenlerin ufuklarıyla doğru orantılı olduğunu ifade eden Özhaseki, Türkiye'de 2019 yerel seçimlerinden sonra farklı bir belediyecilik modelinin ortaya çıktığını, belediye başkanlarının reklam ajansları aracılığıyla algı oluşturduklarını dile getirdi.

Bazı belediyelerin çalışmadıkları halde çalışıyor, iş yapmadıkları halde iş yapıyor gibi gösterildiğini söyleyen Özhaseki, "Gerçekten üzücü. Geçtiğimiz yıl itibarıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi algı operasyonları için ajanslara 845 milyon lira para yatırır. Geçen gün grupta başkanvekilimiz Tevfik Bey açıkladı, bu sene itibarıyla da reklamlara 1,5 milyar lira ayırmayı düşünüyormuş beyefendi. Ne olur hizmete verse bunları" diye konuştu.

"Şehirlere ihanet ediyorlar, şehirlerine yazık ediyorlar"

Kayseri'nin ilçe belediyelerinin, muhalefetin büyükşehir belediyelerinin yaptıklarından daha çok hizmeti hayata geçirdiğini vurgulayan Özhaseki, şöyle devam etti:

"Bu son dönemde ne yazık ki üzülerek söylüyorum, İstanbul'da, Ankara'da, Adana'da Mersin'de ve İzmir'de dahil olmak üzere asla iş yapmaya niyetleri yok. İşi sadece sosyal medya üzerinden ve besleme basınları var, özel olarak besledikleri basın üzerinden bir propaganda ile götürüyorlar. Şehirlere ihanet ediyorlar, şehirlerine yazık ediyorlar. Şu ana kadar eğer bu şehirlerin derdini çözecek, derde derman olacak bir tane proje yaptılarsa lütfen söylesinler, ne yazık ki yok.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin hizmetleriyle Kayseri Melikgazi Belediyesinin hizmetlerini yarıştıralım. 16 milyonluk şehir diyorlar ya buranın bütçesinden herhalde 50 misli büyük bütçeleri var. Gaziantep'te Şahinbey belediyemiz var, Şahinbey Belediyesi ilçe belediyesi. Yaptıklarını yarıştıralım. Eğer gerçekten İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyesi bizim ilçe belediyelerimizin yaptıklarından daha fazla bir hizmet yapmışsa bütün sözlerimi geri alacağım. Ama ne yazık yok."

Özhaseki; seçim zamanı vatandaşın hesap soracağını, her şeyin ortaya çıkacağını, o yüzden hizmet prensibiyle hareket etmek gerektiğini de sözlerine ekledi. (AA) 

Etiketler :