AK Partili Tuğrul Selmanoğlu: Şeriatı tabii ki savunuyorum

AK Partili Tuğrul Selmanoğlu, medyablok'a röportaj verdi. Selmanoğlu, röportajda şeriatı savunduğunu söyledi ve "Şeriatı savunmayan biri imanını tehlikeye atmış olur" dedi.

Arabasında çektiği agresif videolarla sık sık gündemde kalan AK Partili Tuğrul Selmanoğlu, medyablok'tan Ajda Uysal'a konuştu. Selmanoğlu, röportajda 128 milyar dolar tartışmasına da değinirken şeriatı savunduğunu söyledi.

"AK Parti'den tek kuruş almadım, CHP'li belediyeler incelesin"

Yaptığı işlerden bahseden Selmanoğlu, "Trollük yapmaya vaktim yok" dedi. Kendisine 'trol' algısı yapıştığını öne süren Selmanoğlu, "Allah biliyor, ben AK Parti'den tek bir kuruş almadım. Bir sürü konferans verdim, birçok belediye CHP'ye geçti. Çıkarsınlar desinler ki; Tuğrul Selmanoğlu şu konferanstan şu kadar para almış. Ben de çıkar tüm Türk halkından 'Sizin vergilerinizden nemalandım' diyerek özür dilerim" ifadelerini kullandı.

"Davos'a kadar her şey çok iyi gitti"

Türkiye'nin yakın tarihine ilişkin de yorumlarda bulunan Selmanoğlu, "Gezi'ye kadar her şey çok iyi gitti bu ülkede. Hatta daha öncesine bakalım, Davos'a kadar çok iyi gitti. Davos'a kadar Avrupa basınında Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili demokrat algısı vardı. Tek bir negatif cümle yoktu. Davos'taki o 'One minute' çıkışı, Avrupa basınını rahatsız etti. Çünkü Avrupa basını önemli ölçüde siyonistlerin elindedir" diye konuştu.

"Her insan hata yapar, Recep Tayyip Erdoğan da yapmıştır"

AK Parti'nin iç politikada hata yapıp yapmadığı sorusuna yanıt veren Selmanoğlu, "Her insan hata yapar. İslâmi açıdan ele alacak olursak, peygamberlerin bile ufak tefek hataları olmuştur. AK Parti de hata yapar, Recep Tayyip Erdoğan da hata yapar, yapmıştır da. Ama büyük resme baktığımızda; bizi hizaya getirmek isteyen bir emperyalist baskı var. AK Parti'nin ve Recep Tayyip Erdoğan'ın da bir direnci var bu konuda. Bu baskı karşısında, muhalefetin de milli bir duruş sergilemesi lazım" dedi.

"Çözüm İslami kurallarda, şeriatı savunuyorum"

Kurumlarda çürüme olduğunu söyleyen Selmanoğlu, AK Parti'nin bunu düzeltecek kadar güçlü olmadığını söyledi ve sorunun kültürel yozlaşmada olduğunu savundu. Selmanoğlu, "Biz müslüman bir toplumuz. İslami kaide ve kuralların hâkim olduğu toplumda ahlak sorunları yaşanmaz. Biz bunu Osmanlı'da gördük" diye konuştu.

Selmanoğlu, Ajda Uysal'ın "Şeriatı savunuyor musunuz?" sorusuna ise "Tabii ki. Ben şeriatı savunmak zorundayım bir müslüman olarak. Mecburum. Şeriat, Allah-u Teala'nın koymuş olduğu kurallardır. 'Ben şeriatı savunmuyorum' diyen bir kişi imanını tehlikeye atmış olur. 'İnsanın koyacağı kurallar, Allah'ın koyduğu kurallardan üstündür' demiş olur. Şeriatı tabii ki savunuyorum" dedi.

GENEL