AK Partili ve MHP'li üyeler 'şiddet gören kadınlara avukat desteğini' reddetti

AK Partili ve MHP'li üyeler 'şiddet gören kadınlara avukat desteğini' reddetti

Esenyurt Belediyesi meclisine şiddet gören kadınlara avukat desteği verilmesi önerisi getirildi. Öneri, AK Partili ve MHP'li meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi.

Şiddet gören kadınlara avukat desteği verilmesi protokolü Esenyurt Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi tarafından hazırlandı. Protokol, Esenyurt Belediye Meclisi'ne getirildi. Burada yapılan oylamada, protokol AK Parti ve MHP'li üyelerin oylarıyla reddedildi. AK Partili üyeler gerekçe olarak sadece İstanbul Barosu ile işbirliği yapıldığını ve 2'nci baronun isminin yazılmadığını gösterdi.

Belediye başkanından tepki

CHP'li Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ise duruma tepki gösterdi. Bozkurt, Esenyurt'un Türkiye'nin en kalabalık ilçesi olduğunu hatırlatarak, "En çok ihtiyaç olunan alan burası. 1 ya da 2'nci Baro ne fark ediyor?" ifadelerini kullandı.

Bozkurt şöyle devam etti:

Halk düzgün hizmet alsın istiyoruz. Bizden para almayacaklar vatandaştan para almayacaklar. Ne zararı var. Bir tane ofis olacak. İhtiyacı olanlar gelecek. Karar sizin. Sakınca olduğunu görmüyorum. Hukuksuz değil. Birinin 30 bin birinin 2 bin üyesi varsa biri 15 gün diğeri 1 gün gelir. Bu tavır çok yanlış. Kadın arkadaşlara ithaf olunur.

GENEL