AK Partili vekil '6'lı masa gelsin Anadolu insanını dinlesin' dedi: 'Ben de halkım beni de duyun' diyen kadın uzaklaştırıldı

AK Partili vekil '6'lı masa gelsin Anadolu insanını dinlesin' dedi: 'Ben de halkım beni de duyun' diyen kadın uzaklaştırıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta’nın Konya’da yaptığı konuşma sırasında bir kadın AK Parti'ye tepki gösterdi. Kadın güvenlik tarafından sahneden uzaklaştırıldı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Konya merkezde partisinin yönetimindeki katıldığı bir açılışta yaptığı konuşmada “Maalesef 6’lı masa diye bir masa icat ettiler. ‘Toroslar’ın evladıyım’ diye çıkan lakin Toroslar’ın evladı olduğunu unutup oturduğu masada kimlerden emir aldığını açıklamayacak durumda, zorda kalan, yeri geldiğinde ‘Konya’nın evladıyım’ diye buraya gelmeye çalışan, kendini siyasetçi olarak pazarlamaya çalışan, bu ülkeye hizmet etmek değil birilerinin talimatlarıyla hizmet etmeye çalışan kişileri görüyoruz. Üzülüyoruz tabii ki, bu noktaya gelmemeliydiler” ifadelerini kullandı.

Masayı oluşturan tarafların masada yer aldıklarına pişman olduklarını ileri süren Usta, “Şimdi ‘bu masada oturduk da nasıl kalkacağız’ diye ciddi bir hesaplaşmanın içindeler. 6’lı masanın adayının kim olduğunu belirleyecek bir kapasiteye sahip değiller. Çünkü birlik ve beraberlik yok, biri arkasına HDP’yi gizler, birisi arkasına dış güçleri gizler. Bu masadan ancak kaos çıkar, kavga çıkar. Bunların dağılışlarını göreceğiz” iddiasında bulundu.

6’LI MASA İÇİN “GELSİNLER DİNLESİNER” DEDİĞİ SIRADA TEPKİ GELDİ

TV5 televizyonunda yer alan habere göre; Leyla Şahin Usta, 6’lı masada bulunan partilere ‘gelsinler Anadolu insanını dinlesinler” dediği sırada bir kadın tepki göstererek hayat pahalılığından dert yandı. Vatandaş Leyla Şahin Usta için ‘dinlemesi lazım’ dediği sırada güvenlik kadını uzaklaştırdı. Kadının ‘halkı duymak istiyormuş ben de halkım beni duysun’ dediği duyuldu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem