Akit tetikçiyi konuşturdu: Solcuların yüzde doksanı satanist

Akit tetikçiyi konuşturdu: Solcuların yüzde doksanı satanist

Papa suikasti ve Abdi İpekçi cinayetinin faili Mehmet Ali Ağca hükümete yakın Yeni Akit gazetesine konuştu. İran’a terör örgütü diyen Ağca, “Türkiye’de kendini solcu zannedenlerin yüzde doksanı satanisttir'' dedi. Kendisini,...

Papa suikasti ve Abdi İpekçi cinayetinin faili Mehmet Ali Ağca hükümete yakın Yeni Akit gazetesine konuştu. İran’a terör örgütü diyen Ağca, “Türkiye’de kendini solcu zannedenlerin yüzde doksanı satanisttir'' dedi. Kendisini, kimin sosyalizm mücadelesi verdiğini tespit eden bir karar mercii sanan Mehmet Ali Ağca, "Onların sosyalizmle alakası yoktur" dedi.

Yeni Akit muhabiri Ahmet Can’ın “Amerika’yı her yönüyle boykot eden Trump’ın karşısında işbirlikçi Amerikan ideolojisinin karşısında bir takım ülkeler var. Bu ülkelerin bazıları da sosyalist. Siz bu anlamda bu devrimci liderlere destek veriyor musunuz?'' sorusuna Ağca şöyle yanıt verdi:

"Bak, bu Latin Amerika liderlerinin hepsini kardeşimiz olarak kucaklıyoruz. Sempatik bir başkaldırı teknikleri var. Bunlar bizim dostlarımız. Türkiye’de kendini solcu zannedenlerin yüzde doksanı satanisttir. Onların sosyalizmle alakası yoktur. Doğruyu söylerken kimseden çekinmem. Hesap kitap yapmam. Kim ne diyecekmiş umursamam. Tabi ne demek istediğim de anlaşılsın istiyorum. Bunlar (Latin Amerikalı devrimciler), Amerikan canavarına karşı oldukları için kötülüğe karşı ortak bir mücadele yürüttükleri için ortak bir ittifak oluşturmak zorundayız. Bu bir mecburiyettir. Ahlaki, vicdani, insani bir mecburiyettir."

'İRAN BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR'
Ağca kendisine yöneltilen “Peki, İran ve Lübnan’daki anti Amerikancılığı nasıl buluyorsunuz?'' şeklindeki soruya ise şu ifadelerle yanıt verdi:

"İran bir terör örgütüdür, bir kere bunu bileceksin. İran diye bir devlet yoktur, İran diye bir terör örgütü vardır. İran için konuşuyorum… Bak arkadaş bunları eleştirdiğim için hani İslamiyet’i böleriz endişesi falan taşıma. Biz İran devletinden bahsediyoruz. Bir terör örgütüne, bir katil sürüsüne bunu yüzüne söylemezsen sana da yazıklar olsun! Sen de bu suçun ortağı olursun. Tabi halkın bir suçu yok. Halklar iktidarların sözüne ya itaat eder ya da isyan. Fakat çoğu kere isyan eden de itaat eden de kandırılmıştır. Bunun tarihte örnekleri çok. Neyse tekrar ediyorum, terör örgütüdür İran. Bugün 40.000 devrim muhafızı, 40.000 milis, İran terör örgütünün 40.000 katil sürüsü Suriye’de 1 milyon kişiyi öldüren temel unsurdur. Ayrıca bu katil sürüsünün sloganı ne biliyor musun? Bir Sünni öldür cennete git. Ulan hain bunu Siyonist söylemiyor. Katil devrim muhafızı, “Bir Sünni öldür cennete git'' diyeceksin öyle mi? Ben Mehmet Ali Ağca karşına dikilirim, sana karşı savaşırım."

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GENEL