Akit yazarı Karahasanoğlu’ndan İyi Parti’ye: Bunlar daha iyi günleriniz

Akit yazarı Karahasanoğlu’ndan İyi Parti’ye: Bunlar daha iyi günleriniz

İndirdiğinde, 'Tehdit edilmiştik, şimdi sahada karşılığı geldi' saldırganlığı ile suçunuzu örtebilir misiniz?” sorularını yöneltti.

Gazeteci Ali Karahasanoğlu, kimseyi tehdit etme niyetinde olmadığını tespit yaptığını belirterek İyi Parti’ye “Bunlar daha iyi günleriniz” dedi.

2019 yılındaki yerel seçimlerin ardından İyi Parti ve HDP’nin  “İttifak yapmadık” açıklamalarına seçmenin inanmadığını yazan Karahasanoğlu, halkın uyandığını ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in propaganda için gittiği her ilde, kendisine “HDP ile niçin ittifak yaptıkları sorulduğunu” İyi Partili yöneticilerin buna mantıklı ve net bir cevap veremediğini öne sürdü.

TSK’nın Suriye ve Irak’a sınır ötesi operasyon yetkisi tanıyan tezkereye CHP ve HDP’nin ‘hayır’ oyu kullandığını hatırlatan Karahasanoğlu, konuyla ilgili İyi Parti’nin tek kelime edemediğini belirterek “Bu koşullar altında, İyi Parti, ittifak yaptığı partilerin zihniyetini hâlâ öğrenemedi mi?

'Biz istediğimiz şeye cevap veririz, istemediğimiz, işimize gelmeyen şeylere cevap vermeyiz' denilerek, seçmenin huzuruna gidilir mi?

Gidildiğinde seçmen, şamarı size indirmez mi?

 İndirdiğinde, 'Tehdit edilmiştik, şimdi sahada karşılığı geldi' saldırganlığı ile suçunuzu örtebilir misiniz?” sorularını yöneltti.

 İyi Parti’ye “Bunlar daha iyi günleriniz” diyen Karahasanoğlu, şöyle devam etti:

“Evet, iyi günleriniz. Çünkü seçmen, size sadece soru yöneltiyor. Siz de.. Çaresizlik içinde, kem küm ederek, kendinizce bir cevap verdiğiniz sanıyorsunuz.. Sinirleniyorsunuz.. Kimi zaman tekme tokat seçmene girişiyorsunuz.. Kimi zaman da, sinkaflı küfürle karşılık veriyorsunuz.. Ama esas kötü gününüz, sandıkların açıldığı gün yaşanacak. Seçmenin tokat atması ile yaşanacak.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem