Akit'ten bir çatlak ses daha: AKP artık belirleyen parti değil

Akit'ten bir çatlak ses daha: AKP artık belirleyen parti değil

Yandaş yazarlar çatlak sesler çıkarmaya devam ediyor. Yeni Akit yazarı Sinan Burhan, bugün yayınlanan köşesinde, AKP'nin artık gündemi belirleyen değil, muhalefetin gündemine hapsolan bir parti olduğunu yazdı. "AK Parti’nin...

Yandaş yazarlar çatlak sesler çıkarmaya devam ediyor. Yeni Akit yazarı Sinan Burhan, bugün yayınlanan köşesinde, AKP'nin artık gündemi belirleyen değil, muhalefetin gündemine hapsolan bir parti olduğunu yazdı. 

"AK Parti’nin strateji hatası…." başlıklı yazısında "AK Parti bugüne kadar girdiği bütün seçimlerde gündemi belirleyen partiydi. Bu seçimlerde muhalefetin gündemine takılmış gözüküyor. AK Parti bu referandum esnasında kurucu bir cümle kurmak zorundadır. Seçimlerde halkı heyecanlandıracak bir atraksiyon ortaya konulmalıdır" dedi.

"Bu sistemin halkımıza, ülkeye ne getireceğini anlatmak yerine hayır cephesinin sorduğu sorulara cevap vererek vakit geçiyor" diyen Burhan şunları yazdı:

"AK Parti bugüne kadar girdiği bütün seçimlerde halka somut mesajlar verdi. Bu sistem gelirse köylünün, çiftçinin, esnafın cebine ne girecek. Sanayicini, tüccarın işleri nasıl etkilenecek. Bu sistem refah, huzur kalkınma getirecek mi? Bu konularda etkili cümleler kurmak gerekir. Muhalefet diyor ki Cumhurbaşkanı Meclisi fesih edecek, yargı bağımsızlığını ortadan kaldıracak aman hayır deyin diyorlar. Hükümet de bu konuda muhalefetin söyledikleri olmayacak diyor. Bu cümleleri kurmak yetmez"

BAHÇELİ-SELVİ TARTIŞMASI
Devlet Bahçeli'nin Abdülkadir Selvi'yle girdiği 'kılıç artığı' tartışmasına da değinen yandaş yazar, şunları kaydetti:

"Gazeteci arkadaşımız Abdulkadir Selvi’nin yazdığı bir köşe yazısı üzerine MHP’de kıyamet koptu. Selvi’ye yönelik tepki sanırım bir yazı ile sınırlı değil. Tepkinin dozajına bakınca Selvi’ye yönelik birikmiş bir tepkinin olduğunu görüyoruz. Önce Sayın Bahçeli sonra da Sayın Semih Yalçın çok ağır ifadelerle Abdulkadir Selvi’ye yüklendiler. Selvi, kendi şahsi görüşünü ifade eden bir makale yazmış. Velev ki bu yazı baştan sona yanlış. Tepki bu kadar ağır mı olmalıydı. Selvi’ye yönelik kılıç artığı, maki, güdük gibi ağır hakaretler Semih Bey’e hiç yakışmadı. Bu köşede Sayın Bahçeli lehinde onlarca yazı yazdım. Devlet Bey nazik bir insan, Semih Hoca da kibar bir insan. Bu ifadeler hepimizi üzdü. Ve yakışmadı hem de hiç. Abdulkadir Selvi bu camiada sevilen bir meslektaşımız bu hakaretleri hak etmiyor."

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.