AKOM'dan, İstanbul için kar yağışı uyarısı: Sıcaklıklar 8-12 derece birden düşecek

AKOM'dan, İstanbul için kar yağışı uyarısı: Sıcaklıklar 8-12 derece birden düşecek

Geçtiğimiz hafta İstanbul'da etkili olan kar yağışının kente geri döneceği açıklanmıştı. AKOM, kentte sıcaklıkların 8-12 derece düşeceğini belirterek, kar yağışı için tarih verdi.

Geçtiğimiz hafta İstanbul'da etkili olan kar yağışının kente geri döneceği açıklanmıştı.

Hava durumu için aktarılan son bilgilere göre, kuzeyli rüzgarların etkisiyle yarın sıcaklıklar 8 ile 12 derece arasında azalacak. AKOM'dan yapılan açıklamada düşen sıcaklıklarla birlikte yarın öğle saatlerinden itibaren İstanbul'da karla karışık yağmur görüleceği tahmin ediliyor.

NTV'nin AKOM’dan aktardığı verilere göre Güneyli yönlerden (Lodos) fırtına şeklinde esen 30-65 km/s aralığında hızla esen rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren kuzeyli yönlere dönmesi ve şiddetini daha da arttırarak (50-80km/s) etkili olması bekleniyor. Kuzeyden taşınacak soğuk havanın etkisiyle 15 derece olan sıcaklıklar, 8 ile 12 derece birden azalarak kış değerlerine gerileyecek.

KENT MERKEZİ DIŞINDAKİ YERLERDE KAR!

Çarşamba öğle saatlerinden itibaren kentin batı bölgelerinden başlayarak hızla soğuyan hava nedeni ile yağışların il genelinde karla karışık yağmur, şehir merkezi dışında kalan kesimlerde (Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Şile, Aydos vb.) ise hafif kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

AKOM verilerinde mevcut tahminlerin aksine sıcaklıkların, 2-3 derece daha fazla azalması ihtimaline yer verilirken, böyle bir durumda yağışların şehir merkezinde kara dönüşebileceği bilgisi paylaşıldı.

Yaşam