AKP, İstanbul'da oy farkını açıkladı! YSK'ya başvuracağız

AKP, İstanbul'da oy farkını açıkladı! YSK'ya başvuracağız

AKP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, "38 ilçede oyların yeniden sayılması için YSK'ya başvuracağız" diyerek İstanbul'da İmamoğlu ile Yıldırım arasındaki

AKP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, "38 ilçede oyların yeniden sayılması için YSK'ya başvuracağız" diyerek İstanbul'da İmamoğlu ile Yıldırım arasındaki oy farkını açıkladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuzİstanbul seçim sonuçlarına itiraz ile ilgili açıklamada bulundu. Yavuz, yaptığı açıklamasında "Maddi hata düzeltimi yoluna gittik ama bitmiş değil. 38 ilçede oyların tümünün sayımı için YSK'ya başvuracağız." diyerek İstanbul'da İmamoğlu ile Yıldırım arasındaki oy farkını açıkladı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki oy farkının 16 bin 442 olduğunu açıklayarak "şu ana kadar geçersiz oyların yüzde 70'i sayıldı." dedi.

Yavuz'un açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

"Beyoğlu'nda tüm oyların sayılması için başvuru yaptık. Henüz bir karar verilmedi. Bugün de 38 ilçede tüm oyların sayılması için İl Seçim Kurumu üzerinden Yüksek Seçim Kurulu'na başvuracağız."

"Sadece geçersiz oy sayımında 4334 oy AK Parti lehine dönmüştür. Şu anda aradaki fark 16 bin 442. Şu ana kadar geçersiz oyların yüzde 70'i sayıldı."

"Büyükçekmece İlçe Nüfus Müdürlüğü'nde çalışan 2 kişi tutuklu. İstanbul seçiminde şaibe var derken rastgele söylemiyoruz."

"Maltepe'de liste dışından 642 kişi sandıkta görev aldı."

"Büyükçekmece'de liste dışından 284 kişi sandıkta görev aldı. Büyükçekme'de ki olay usulsüzlüğün göstergesi değil mi?"

"Sandık başlarında hiç normal olmayan kaydırmalar var. Organize usulsüzlük var."

<>

<>

<>

<>

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika