AKP Sözcüsü Ömer Çelik Rusya’yı yalanladı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik Rusya’yı yalanladı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Rusya'nın "Türkiye’nin İdlib’deki operasyonları nedeniyle Rusya’yı uyarmadığı ve bu sebeple Türk askerlerinin Suriye ordusunun...

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Rusya'nın "Türkiye’nin İdlib’deki operasyonları nedeniyle Rusya’yı uyarmadığı ve bu sebeple Türk askerlerinin Suriye ordusunun saldırısına hedef olduklarına" ilişkin açıklamasını yalanlayarak, "'Rusya'ya bilgi verilmediği şeklindeki açıklama doğru değil. Türkiye Rusya’ya düzenli ve anlık bilgi vermektedir. Bu son olayda da bilgi verilmiştir" ifadesinde bulundu.

Rusya'nın İdlib'deki saldırıyla ilgili, "Türk ordusu bize bilgi vermediği için İdlib'de Suriye hükümeti tarafından ateş altına alındı" açıklamasına AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten yanıt geldi.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Rusya’ya bilgi verilmediği şeklindeki açıklama doğru değil. Türkiye Rusya’ya düzenli ve anlık bilgi vermektedir. Bu son olayda da bilgi verilmiştir. Bilgi verilmediğinin söylenmesi doğru değildir. Yürürlükteki mekanizmalar her zamanki gibi çalıştırılmıştır" dedi.

​Rusya'nın Suriye'deki tarafları uzlaştırma merkezinden yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye hükümet güçlerinin atışlarının hedefi olduğu sırada İdlib’deki eylemleri konusunda kendilerine bilgi vermediği belirtilmişti.

{{unknown}}

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye’nin İdlib bölgesinde TSK’ya yönelik saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 6'ya yükseldiğini açıklamıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika