AKP'de korona fırsatçılığı! Milyonlu ihale tanıdık isme gitti

AKP'de korona fırsatçılığı! Milyonlu ihale tanıdık isme gitti

Çekmeköy Belediyesi’nin “Evde hayat var” sloganı ile ilçe sakinlerine dağıtacağı temizlik seti ve oyun-okuma seti almak için açtığı ihaleler, AKP Çekmeköy,

Çekmeköy Belediyesi’nin “Evde hayat var” sloganı ile ilçe sakinlerine dağıtacağı temizlik seti ve oyun-okuma seti almak için açtığı ihaleler, AKP Çekmeköy İlçe Başkanlığı’nın eski yöneticisi Vahdet Erdoğan’ın büyük ortağı olduğu iki şirket tarafından alındı.

İstanbul Çekmeköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü “Evde hayat var ‘temizlik seti' temini ve dağıtımı alım işi” için 16 Nisan günü ihaleye çıktı. Yaklaşık maliyeti 587 bin 430 TL olan ihaleye 3 teklif sunuldu.

İhale 502 bin 640 TL'lik teklifin sahibi Argetus Araştırma Eğitim Danışmanlık Organizasyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ne verildi. Şirket ile 22 Nisan günü sözleşme imzalandı.

Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre, AKP'li belediye “Evde hayat var ‘oyun ve okuma seti' temini ve dağıtımı” için de 15 Nisan'da ihale düzenledi. 299 bin 882 TL yaklaşık maliyeti olan ihaleye 3 firma teklif verdi.İhale Greenart Reklam Matbaa İnşaat Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ne verildi. Şirket ile 22 Nisan günü 281 bin 710 TL'lik sözleşme imzalandı.

ESKİ AKP YÖNETİCİSİ KIZILAY ŞUBE YÖNETİMİNDE

Toplam 784 bin 350 liralık iki ihaleyi de alan firmaların sahibi oldukça tanıdık bir isim. Temizlik seti ihalesini alan Argetus Araştırma Şirketi ile oyun ve okuma seti ihalesini alan Greenart Reklam Matbaa şirketinin büyük ortağı Vahdet Erdoğan. Erdoğan, AKP Çekmeköy İlçe Başkanlığı'nın eski yöneticilerinden ve AKP'li belediyeden daha önce aldığı milyonluk ihalelerle gündeme gelmişti. Erdoğan'ın ortağı olduğu Greenart Reklam, Çekmeköy Belediyesi'nin 10 milyon 388 bin liralık 2019 yılı organizasyon ve promosyon ihalesini de almıştı.

Şu an Türk Kızılayı İstanbul Şube yönetiminde de olan Vahdet Erdoğan, Binali Yıldırım'ın kardeşi İlhami Yıldırım'ın okul arkadaşı. Erdoğan, AKP Çekmeköy Belde Başkanlığında Gençlik Kolları Kuruculuğu ve Tanıtım Medya Birim Başkanlığını yürüttü.

2002-2009 yılları arasında AKP Çekmeköy İlçe Başkanlığı Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, 2009-2011 yılları arasında AKP Çekmeköy İlçe Başkanlığı Tanıtım ve Medya Birim Başkanlığı, 2011-2012 yılları arasında AKP Çekmeköy İlçe Başkanlığı Sosyal İşler Birim Başkanlığı, 2012-2013 yılları arasında AKP Çekmeköy İlçe Başkanlığı Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı, 2013-2014 yılları arasında da AKP Çekmeköy İlçe Başkanlığı Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkanlığı yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika