AKP’den istifa eden Yeneroğlu’ndan Mahir Ünal’a: Dili olup söylemeyeni de milletimiz çok iyi bilir!

AKP’den istifa eden Yeneroğlu’ndan Mahir Ünal’a: Dili olup söylemeyeni de milletimiz çok iyi bilir!

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın isteği üzerine partisinden istifa eden eski AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, kendisini eleştiren AKP...

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın isteği üzerine partisinden istifa eden eski AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, kendisini eleştiren AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'a sosyal medya hesabından "Dışarda konuşup içeride söylemeyene hayrola diye sorarlar herhalde" sözleriyle yanıt verdi.

Bir süredir AKP politikalarına muhalefetiyle bilinen AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Erdoğan'ın isteği üzerine istifa ettiğini duyurmuştu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ünal, Yeneroğlu'nun istifası üzerine "Mustafa bey benim takdir ettiğim, sevdiğim bir siyasetçiydi. ‘İdi’ diyorum bakın. Bu süreçte Mustafa Yeneroğlu bu partinin en yüksek kurulu MKYK üyesiydi. MKYK ayda bir toplanır. Eleştirin varsa orada dile getirirsin. Eleştirin varsa tweet atmazsın orada dile getirirsin. Siz orada bunları dile getirmeyeceksiniz… Bir siyasi partinin en üst kurulunda yer alan birisi medya üzerinden genel başkanıyla partisiyle konuşmaz. Zaten istifa edecekti. Giderken de bir fitil attı gitti. Kimmiş o rahatsız olanlar? Biz istifa beklemiyoruz” demişti.

Yeneroğlu: Zaten en büyük sorunumuz inkar değil mi?

Yeneroğlu, Ünal'ın ifadelerine sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yanıt verdi.

Yeneroğlu, "Ayrılırken kardeşlik hukukunun muhafazasını arzu ettim. Kardeşlik hukuku ihlal edilirse cevap vereceğimi belirtmiştim. Her şeyden önce MKYK Ak Parti'nin haremidir. Bunu ihlal eden ben olmadım. Bulunduğum kurullarda ve toplantılarda uyarılarımı yaptığımı tüm arkadaşlarım bilir. Bu iddia rasyonaliteden o kadar yoksun ki, dışarda konuşup içeride söylemeyene hayrola diye sorarlar herhalde! Zaten en büyük sorunumuz inkar değil mi? Herkes kendine yakışanı yapar. Gözleri olup görmeyeni, kulakları olup duymayanı, dili olup söylemeyeni de milletimiz çok iyi bilir." dedi.