AKP'den sayımların durdurulmasına ilişkin açıklama

AKP'den sayımların durdurulmasına ilişkin açıklama

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AKP İstanbul İl Başkanlığı'nda yeniden sayımların durdurulmasına ilişkin açıklamada bulundu.AKP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, AKP İstanbul İl Başkanlığı'nda yaptığı...

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AKP İstanbul İl Başkanlığı'nda yeniden sayımların durdurulmasına ilişkin açıklamada bulundu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, AKP İstanbul İl Başkanlığı'nda yaptığı açıklamada yerel seçim için 'tarihin en şaibeli seçimi' ifadesini kullandı.

Açıklamadan satır başları:

CHP'ye sormak istiyorum, bu kadar acelecilik nedendir?

Maddi hatalar çok fazla, az buz değil. Tarihin en şaibeli seçimine dönüşüyor adeta. Dedik ki gelin bu şaibeli sonucu ortadan kaldıralım. Ama nedense CHP bizim bu çağrımıza kulak vermedi.

Bu kadar şaibe varsa, elbette biz itiraz edelim ve yeniden saydıralım. Fark çok az.

Böyle bir durumda seçim kurulları bir karar verecek. Biz de buna saygı duyacağız.

CHP'nin yangından mal kaçırır gibi hareket etmesi ve soluğu il seçim kurulunda alması, kurulun da böyle bir karar vermesi manidardır.

Son bir kez daha buradan çağrıda bulunmak istiyorum. Bu kadar net, somur belge bilgi ortadayken, CHP olarak siz de gelin endişeniz yoksa, gerekirse kameralar kurulsun ve gerçek neyse ortaya çıksın. Biz yangından mal kaçırma derdinde değiliz, eğer siz de değilseniz bu çağrı çok makul bir çağrıdır. Kuralım kameraları bir yerde kurullar saysın, millet izlesin ve gerçekler ortaya çıksın.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika