AKP'li belediyede yolsuzluk iddiası! Çok sayıda kişi gözaltına alındı

AKP'li belediyede yolsuzluk iddiası! Çok sayıda kişi gözaltına alındı

Kahramanmaraş’ta Onikişubat Belediyesi'ne yönelik yolsuzluk operasyonu yapıldığı iddia edildi. Operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alınırken,

Kahramanmaraş’ta Onikişubat Belediyesi'ne yönelik yolsuzluk operasyonu yapıldığı iddia edildi. Operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alınırken, bazı isimlerin firari olduğu öne sürüldü.

Yerel gazetelerdeki haberlere göre Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube tarafından sabah saatlerinde Onikişubat Belediyesindeki kritik isimlere operasyon yapıldı. Operasyonda 7 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılırken, bunlardan 5’inin gözaltına alındığı 2 kişinin ise firari olduğu öğrenildi.

Bir diğer iddiada ise Onikişubat Belediyesine yapıldığı öne sürülen yolsuzluk operasyonunun, ihaleyi alan firmaya gerçekleştirildiği belirtildi.

BELEDİYE AÇIKLAMA YAPTI

Belediyeden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Son birkaç gündür bazı basın yayın organlarında ve internet haber sitelerinde, Belediyemiz hakkında, kamuoyu nezdinde yanlış algılamalara sebep olabilecek haberler yayınlanmaktadır. Belediyemizin kurumsal yapısı içerisinde yapılan iş veya işlemler ile ilgili mevzuata aykırılık gerekçesi ile yürütülen bir soruşturma bulunmamaktadır. Belediyemiz kurumsal yapısı altında yapılan iş ve işlemlerle ilgili bir soruşturma bulunmamakla birlikte, adli süreçte soruşturmaya dahil olan personellerimiz varsa onlarla ilgili de idari işlemlerin Belediyemizce derhal yapılacağı bilinmelidir. Belediyemizin vatandaşımıza hizmet etmekten başka amaç ve gayesi olamaz. Bu amaca aykırı hareket edenlere de fırsat vermeyeceğiz.”