AKP'li eski vekil: 'Pelikan' örgütü başarıyla ilerliyor

AKP'li eski vekil: 'Pelikan' örgütü başarıyla ilerliyor

AKP eski milletvekili Aydın Ünal, ‘Pelikan isimli örgütün partiyi sinsice zehirlediğini, başarıyla ilerliyor’ dedi.Paylaşımı yapan eski vekil Aydın Ünal, aynı zamanda AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanı...

AKP eski milletvekili Aydın Ünal, ‘Pelikan isimli örgütün partiyi sinsice zehirlediğini, başarıyla ilerliyor’ dedi.Paylaşımı yapan eski vekil Aydın Ünal, aynı zamanda AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanı idi.

AKP’nin yayın organlarından YeniŞafak’taki yazılarına son veren Aydın Ünal, sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşım yaptı.

Eski vekil Ünal’ın paylaşımı şöyle:

“Tedbir için henüz vakit varken tarihe şu kaydı düşelim:

Adına “Pelikan” da denilen gizli bir ÖRGÜT AK Parti’yi sinsice zehirliyor. Başından beri hedefleri partiyi içten çürütmekti; başarıyla ilerliyorlar. Cesaretle tedbir alınmazsa hareketimize yazık olacak, çok bedel ödenecek.”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu arasında tırmanan gerilime dair iddiaları içeren ve Davutoğlu’nun görevden ayrılması ile son bulan “Pelikan dosyası”, 2016’da gündeme gelmişti. Bu hamleyi yapanın ise gerilimde Erdoğan tarafını tutan ‘Reisçiler’ ekibinin yaptığı söylenmişti.

Dosyanın yayınlanmasının ardından Davutoğlu istifa etmiş, AKP ise olağanüstü kongreye gitmişti.

Paylaşımı yapan eski vekil Aydın Ünal, aynı zamanda AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski danışmanı idi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika