AKP’li vekil, başkanlık için Atatürk’e sarıldı: Genetiği bunu emrediyor!

AKP’li vekil, başkanlık için Atatürk’e sarıldı: Genetiği bunu emrediyor!

“Dünyadaki Ekonomik Gelişmelerin Türkiye'ye Etkileri ve İzmir'' konulu konferansta konuşan Külünk, 15 Temmuz'u anlamanın anahtarının İzmir'in işgalinde olduğunu söyledi.Sputnik’in haberine göre Külünk, "Bu şehir 15 Temmuz'u...

“Dünyadaki Ekonomik Gelişmelerin Türkiye'ye Etkileri ve İzmir'' konulu konferansta konuşan Külünk, 15 Temmuz'u anlamanın anahtarının İzmir'in işgalinde olduğunu söyledi.

Sputnik’in haberine göre Külünk, "Bu şehir 15 Temmuz'u anlamanın anahtarıdır. 15 Temmuz'daki kalkışma ile Yunan işgali arasında hiçbir fark yok. Ben biliyorum ki bu şehir, Yunan işgalini geldikleri yere gönderen bu şehir, 15 Temmuz'u en iyi anlayan şehirdir. 15 Temmuz'un hedefi, bize ait olan cumhuriyetin intikamını almaktı. Mustafa Kemal cumhuriyeti bağımsızlık esaslı kurdu. Mustafa Kemal'in cumhuriyeti kurarken, İstanbul'daki İngiliz işgalcilerin eline tutsak edilmek istenen devleti, Anadolu'daki Kuva-i Milliye ruhuyla ayağa kalkarak Ankara'da o devletin bağımsızlığını ilan etti. O günden beri bizden intikam peşindeler. O günden beri bağımsızlığımızı elimizden alma, Türkiye'yi kontrol etme peşindeler. Bize manga muamelesi, sömürge muamelesi yapma peşindeler" diye konuştu.

'TÜRKİYE'Yİ OYUNUN DIŞINDA BIRAKMAK İSTİYORLAR'

Türkiye'de rejim problemi olmadığını söyleyen Külünk, birlik çağrısı yaparak, "Bağımsızlık bizim, demokrasi bizim, Atatürk bizim. Ey CHP'li, MHP'li kardeşlerim, vatandaşlarımız; bizim başımıza bir şey gelse başka gidecek yerimiz yok. Birbirimizi sevelim. 15 Temmuz'daki hain örgüt üzerinden Ortadoğu'nun değişecek haritasında Türkiye'nin dışarıda kalmasını istediler. Onların tek derdi petrolü kontrol edip dünyadaki adaletsiz egemenliklerini sürdürebilmek. O masa yeniden kurulmuş durumda. Bu masada küresel para baronları çizmek istedikleri haritada Türkiye'yi oyunun dışında bırakmak istiyorlar" dedi.

'MUSTAFA KEMAL'İ ELİMİZDEN ALANLAR 15 TEMMUZ'UN ARKASINDAKİLER'

Türkiye'nin bugüne kadar yaşadığı sıkıntıların tek sorumlusunun siyasetçiler ve askerler olmadığını, sıkıntıların sistem kaynaklı olduğunu söyleyen Külünk, "Türkiye'de parlamenter sisteme ve çok partili sisteme geçerken millete mi sordular? Mustafa Kemal yaşasaydı sistem değişikliğiyle partili başkanlık sistemine geçerdi, çünkü Mustafa Kemal'in genetiği bunu emrediyor. Mustafa Kemal'i elimizden alanlar da 15 Temmuz'un arkasındakilerdir" ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Politika