AKP'li vekilin İzmir'den beklediği oy oranı şaşırttı

AKP'li vekilin İzmir'den beklediği oy oranı şaşırttı

AKP İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, 16 Nisan’da yapılacak referandumda İzmir’den en az yüzde 50 ve üzerinde ''evet’ oyu beklediğini söyledi. Sürekli, "Ancak, bu benim görüşüm. Teşkilatımız ve parti kurullarımız...

AKP İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, 16 Nisan’da yapılacak referandumda İzmir’den en az yüzde 50 ve üzerinde ''evet’ oyu beklediğini söyledi. Sürekli, "Ancak, bu benim görüşüm. Teşkilatımız ve parti kurullarımız ileriki tarihlerde İzmir hedefimizi açıklayacaklardır" dedi.

Ziyarette bulunduğu İzmir Mardinliler Federasyonu’nda açıklama yapan Sürekli, referandum sorularına da yanıt verdi. Sürekli, "Siyaset hedeflerle olan bir alandır. Tabii hedeflerin de gerçekçi olması gerekir. Benim şahsi görüşüme göre İzmir’den en az yüzde 50 ve üzeri ''evet’ çıkabilir. Tabi bu benim görüşüm. Teşkilatımız ve parti kurullarımız ileriki tarihlerde İzmir hedefimizi açıklayacaklardır. Biz de o hedef için üzerimize düşeni yapacağız. Türkiye için de yüzde 65 üzerinde ''evet’ oyu bekliyorum" açıklamasını yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem