AKP'liler referandum anketine çıktı: Fişleme emrini kim verdi?

AKP'liler referandum anketine çıktı: Fişleme emrini kim verdi?

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, AKP'nin fişleme çalışması yaptığı iddialarını Meclis'e taşıdı. Başbakan Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, İstanbul Bahçelievler'de AKP üyesi olduğunu...

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, AKP'nin fişleme çalışması yaptığı iddialarını Meclis'e taşıdı. Başbakan Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, İstanbul Bahçelievler'de AKP üyesi olduğunu belirten kişilerin bölge halkına "Referandumda evet mi, hayır mı" diye sorduklarını hatırlattı.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kritik dönemlerinden birinden geçtiğinin altını çizen Aylin Nazlıaka, "Halkın tüm kesimleri tarafından büyük bir dikkatle takip edilen bu süreç Türkiye’nin kaderini de belirleyen bir dönem olacaktır. Bunun yanı sıra bu sürecin bir kutuplaşmaya ve toplumsal anlamda bir karşı karşıya gelişe neden olmaması için yetkililerin önlem alması gerekmektedir" dedi.

MAHALLELİYE KISKAÇ
Basına da yansıyan son haberlere göre, İstanbul Bahçelievler’de AKP ilçe teşkilatı üyesi olduğu iddia edilen bazı kişilerin bir referandum çalışmasının sınırını aşarak mahalleliye "evet mi, hayır mı diyeceksiniz?" diye sordukları iddiasını gündeme getiren Nazlıaka, "Bununla birlikte mahalleli adeta bir sorguya dönen bu çalışmaya tepki göstermiş ve bunun bir fişleme işlemi olduğunu belirtmiştir" ifadelerini kullandı.

'TALİMAT VERİLDİ Mİ?'
Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, bu iddialara ilişkin, Binali Yıldırım'a şu soruları yöneltti:

"AKP il ve ilçe teşkilatlarına referandum çalışması yaparken halkın tercihini öğrenme talimatı verilmiş midir?

İddialar doğru ise bu referandum çalışması bir “fişleme'' kampanyası değil midir?

Referandum çalışmasının sınırlarını aşan bir şekilde kampanya yürüten bu kişiler hakkında bir işlem yapılacak mıdır?

Referandum çalışmasının her iki tercih için eşit olanaklar dahilinde yapıldığını düşünüyor musunuz?"

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem