AKP’nin kalesinden ‘Öcalan’ göndermeli istifa!

AKP’nin kalesinden ‘Öcalan’ göndermeli istifa!

Davutoğlu’nun AKP’den istifa etmesinin ardından, AKP'den peş peşe istifa haberleri gelmeye devam ediyor... AKP'nin kalesi Konya'da Karatay ilçe...

Davutoğlu’nun AKP’den istifa etmesinin ardından, AKP'den peş peşe istifa haberleri gelmeye devam ediyor... AKP'nin kalesi Konya'da Karatay ilçe Yöneticisi Yusuf Koyuncu, "Partimizin Osman Öcalan'la aynı çizgide buluşmasından ve Bakanımızın HDP binası önünde devletimizi küçük düşürmesinden dolayı istifa kararı almış bulunmaktayım" diyerek istifa etti.

Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun AKP’den istifa etmesinin ardından, AKP’li eski milletvekilleri ve il başkanlarından peş peşe istifa haberleri gelmeye devam ediyor. Sözcü'den Müslüm Evci'nin haberine göre;AKP’nin kalesi olan Konya’da merkez Karatay İlçesi’nde AKP teşkilatı yöneticisi Yusuf Koyuncu çarpıcı bir dilekçeyle istifa ettiğini duyurdu.

'DOĞU PERiNÇEK VE OSMAN ÖCALAN’LA…'

Koyuncu istifa dilekçesinde AKP'nin Doğu Perinçek ve Osman Öcalan ile aynı çizgide buluştuğunu ve bundan rahatsızlık duyduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:

“2018 yılından itibaren Ak Parti Karatay İlçe Başkanlığı yönetim kurulu üyeliği yaptığım partimden; Kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, Doğu Perinçek ve Osman Öcalan’la aynı çizgide buluşmasından duyduğum rahatsızlık ve icra makamındaki bakanımızın Diyarbakır HDP il binası önünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve partimizi düşürdüğü aciz durumu aklım ve vicdanımın kabul etmemesi neticesiyle çok sevdiğim Ak Partimden üzülerek istifa kararı almış bulunmaktayım. Gereğinin yapılmasını arz ederim.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika