AKP'yi yerden yere vurmuştu: Erdoğan, Uğur Işılak’ın şarkısı hakkında ne dedi?

AKP'yi yerden yere vurmuştu: Erdoğan, Uğur Işılak’ın şarkısı hakkında ne dedi?

Eski AKP İstanbul milletvekili Uğur Işılak’ın Mart ayında çıkardığı şarkı, dolar kurundaki yükseliş ve ekonomik kriz nedeniyle tekrar sosyal medyada gündeme geldi.

 

Kübra Par, “Erdoğan, Uğur Işılak'a kızar mı?” başlıklı yazısında, “Aslında bu şarkıdaki sözler AK Partililerin kendi aralarında fısıltıyla birbirlerine sıklıkla söyledikleri şeyler. Fakat böyle uluorta söylenmesi hoş karşılanır mı? Bu şarkıdan dolayı Işılak’ın üstü çizilir mi? Hain damgası yer mi?” diye sordu. “Merak edip Cumhurbaşkanı’nın yakın çevresini yokladım. ‘Dinlese ne düşünür? Işılak’a kızar mı?’ diye sordum” diyen Kübra Par şunları yazdı:

“Cumhurbaşkanı böyle durumlarda eleştiriden ziyade söyleyenin son tahlilde karşıt bir pozisyon alıp almadığına dikkat ediyor. Mesela Bülent Arınç da çok eleştirdi ama şu an istişare kurulu üyesi çünkü açıkça karşı kampa geçmedi. Işılak’ın da ne söylediğine değil, nereden konuştuğuna, nerede durduğuna bakar ve pek kızmaz’ dediler. Kısacası aynı sözleri Uğur Işılak değil de mahalleden ayrılmış ya da ayrılma yolunda biri söylese tepki başka olurdu. Muhtemelen o da bunu bildiği için Erdoğan ile fotoğrafını paylaşarak tarafını belli etmek istedi.”

Politika