Albayrak ailesinden tuhaf erişim engelleri

Albayrak ailesinden tuhaf erişim engelleri

Albayrak ailesi, haberler için getirttikleri erişim engelleriyle dikkat çekiyor.

Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak’ın abisi Serhat Albayrak ve eşi Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hafize Şule Albayrak kendileriyle ilgili pek çok habere erişim engeli getirtti. Şule Albayrak’ın Star gazetesinde yazdığı köşesinin, haber sitelerinde yer almasına getirdiği erişim engeli iste dikkat çekti.

Tazminat davası haberine erişim engeli

Bir diğer erişim engeli kararı ise Serhat ve Berat Albayrak kardeşler hakkında çıkan bazı haberler. Bu haberler arasında Serhat Albayrak’ın Evrensel Gazetesi'ne açtığı 200 bin liralık tazminat davası haberi, Paradise Papers haberleri nedeniyle hakkında dava açılan Gazeteci Pelin Ülker’in duruşmasının ertelenmesine dair haber, Berat Albayrak’ın istifası sonrası medyanın durumunu eleştiren köşe yazarları haberi, TRT verilerini ücretsiz olarak Turkuvaz medya grubuna kullandırma talimatını soran haber gibi haberler yer alıyor.

Serhat Albayrak’ın da Avukatı olan Fatih Savaş yine İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Mahkemesine verdiği dilekçesinde “müvekkilinin uzun yıllar ülkenin önde gelen şirketlerinde üst düzey yöneticilik yaptığını, halihazıra da bir medya grubunda başkan vekili olarak görevini sürdürdüğünü, internet sitelerinde müvekkili hakkında asılsız iddialarda bulunulduğunu, ticari itibarına saldırıldığını, kamuoyu nezdinde saygınlığının zedelenmeye çalışıldığını” iddia etti.

Mahkeme avukatın dilekçesini kabul ederek, pek çok internet sitesi hakkında içerik çıkarma kararı verdi.

GENEL